Chyby při posilování břišních svalů, kterých se dopouští většina lidí

Fotografie: Pixabay

Břišní svaly jsou asi nejčastějším cílem při cvičení. Řeší je muži i ženy. Nejspíš je to tak z toho důvodu, že vypracované „břišáky“ jsou sexy. Ovšem dejte si pozor – nesmíte se upnout pouze na tuto oblast! Je důležité posilovat celé, protože pouze díky vypracovanému břichu sexy nebudete.

První velká chyba při posilování

Jde opravdu o nejčastější chybu. Lidé se zaměří jen na břišní svalstvo, na něm dřou a nemyslí i na zbytek těla, které je pokryto celé svaly. Důležité je myslet také na správnou stravu při posilování a také na správnou techniku. Z technik vede klasika – sedy-lehy, ale existuje mnoho dalších!

Chyby začátečníků

Zátěž

Mezi chyby, které dělají začátečníci při posilování, je výběr zátěže. Zprvu je důležité vybudovat si svalový základ, který můžete posléze více a více zatěžovat. Určitě nedoporučujeme ihned provozovat sedy-lehy s činkami v rukou. Odepíšete se – namůžete si záda.

Nohy

Mezi chyby, které jsou časté při dělání sedů-lehů je zapírání nohou. Mějte je volně na podložce, nenechte si je držet někým jiným.

Ležení

Divili byste se, ale i to, jak ležíte na podložce, je důležité! Na podložce byste měli ležet tak, aby pod zády nevznikala žádná škvíra, a to hlavně v oblasti beder. Tak docílíte toho, že při pohybu do sedu budete více zabírat břichem, budete tak více pracovat.

Celé břicho

Často se stává, že se při technice sedy-lehy vypracovává pouze oblast horní části břicha. Pokud chcete docílit vypracování i spodní části, máme pro vás tip. Lehněte si na záda – opět důkladně! Poté zvedněte nohy nahoru a snažte se rukama dotknout špiček. Pokud by vás během cvičení bolely bedra, cvik raději neprovozujte nebo se poraďte s lékařem.

Nepřeberné množství technik

Způsoby, jak si vytvarovat bříško, bychom mohli jmenovat donekonečna. Důležité je při všech správná technika, dýchání a počet opakování. Určitě nezapomeňte na zmíněnou stravu a výsledky se dostaví brzy. Buďte trpěliví!