Jasná znamení, podle kterých lze poznat, že komunikujeme se sociopatem. Dávejte si dobrý pozor

Fotografie: Pexels

Žena, která je sociopat, se na první pohled může jevit velmi atraktivní a okouzlující. Na mnoho pánů působí tím správným dojmem. Její pravé vlastnosti dokáže pečlivě skrývat a mnohdy je opravdu obtížné ji prokouknout.

Mezi hlavní přednosti takových žen patří atraktivita a temperament. V davu je určitě nepřehlédneme, ale naopak. Velice nás zaujmou a dokáží nás hned okouzlit. Konverzace i případný vztah s nimi je velice neobvyklý a nikdy se nebudeme nudit. Za touto půvabnou a zábavnou schránkou se ale skrývají vlastnosti, se kterými nechcete mít nic společného. Jak rozeznat sociopatickou ženu a kdy je potřeba takzvaně vzít nohy na ramena?

Co to vlastně znamená, být sociopatem?

Lidé, kteří mají sociopatickou poruchu, ve zjednodušené verzi nepřijímají sociální normy. A to vůbec žádné. Jedná se o lidi bez svědomí. Důležité je zmínit, že se nejedná o vadu vrozenou, ale získanou v průběhu života. Obvykle tato porucha vzniká vlivem traumatu v dětském věku. Není nevratná, pokud s ní ale chceme bojovat, bude potřeba absolvovat spoustu hodin sezení s odborníkem. Problémem ale ve většině případů bývá to, že lidé, kteří touto poruchou trpí, nemají potřebu a ani chuť se měnit.

Fotografie: Pexels

Sociopat je ve skutečnosti extrémně manipulativní typ člověka. Naprosto ale postrádá schopnost empatie. Ženu s touto poruchou poznáme podle toho, že se nezajímá o city ostatních lidí. V jejím životě se nevyskytuje příliš přátel a to převážně z toho důvodu, že nerada komunikuje a stýká se s jinými lidmi. Vyhovuje ji kontakt přes sociální sítě a nejraději tráví volný čas naprosto sama.

Velice ráda experimentuje, nudu s ní rozhodně nezažijete

Její hlavní zbraní je výborná manipulace s lidmi, nebojí se použít ani lží nebo slabé stránky jiného člověka, aby dosáhla toho, co chce. Často a ráda s lidmi manipuluje. Neustále svému okolí předhazuje, co všechno si zaslouží a co naopak vůbec. Nutí lidi v jejím okolí aby ji poslouchali, klade jim ultimáta a staví je do role, ve které je sama chce mít. Emocionální projevy od ní nečekejte, a to ani v případě, že sledujete smutný film, ale ani v případě, že ji někdo blízký umře.

Fotografie: Pexels

Velmi často se setkáme s tím, že tento typ člověka naprosto ignoruje sociální normy. Ve většině případů si totiž vytvoří svoje vlastní pravidla pro život a těmi se řídí. Pokud se jí v životě nedaří, nehledá chybu u sebe, ale obviňuje ostatní. Je velmi riskantní a přímo si užívá extrémní situace. To, co může mnoha mužům na takové ženě vyhovovat, je její touha po sexu a sexuálních experimentech.

Zdroj: VeryWellMind