Posilte břišní svaly díky jednoduché technice cvičení zvané jízda na kole

Cvičení, které napodobuje jízdu na kole, je velice nenáročné. V podstatě posilujete se svou vlastní vahou, tudíž k této pohybové aktivitě nepotřebujete žádné další cvičící pomůcky. A pokud jste vášnivý cyklista, půjde vám tato technika cvičení velice dobře. Díky tomuto cviku posílíte šikmé břišní svaly, stehna, hýždě a záda.

Klasický cvičební technika

Nejčastěji se provádí cvik napodobující jízdu na kole takto: ležíte na zádech a dolní část zad se pevně opírá o podložku, nohy následně zdvihnete nad podlahu a ohnete v kolenou. Jednu nohu natáhnete dopředu a střídavými pohyby jakoby jedete na kole. Vychází se ze zcela identického pohybu. Rukama si můžete podepřít temeno hlavy. Cvičit byste měli na tvrdé podložce. Měkké povrchy jsou zcela nevhodné, jelikož dochází k prohýbání trupu.

Další vylepšené techniky

Výchozí klasická poloha má i své různé obměny:

  • Levým loktem ruky, která je za hlavou se dotkněte pravého kolena zdvižené nohy, vydržte vteřinu a po pauze opakujte s druhou rukou a nohou. Snažte se záda příliš neohýbat a spíš se při cviku naklánějte trupem do stran. Opakujte cvik asi čtyřkrát.
  • Ruce nechte podél těla, trup je stále opřený o podložku a nohama pohybujte jako na kole. Snažte se vydržet co nejdéle.

Tyto cviky může provádět zkrátka kdekoliv, kde je tvrdá a pevná podložka. Na zemi v přírodě, v posilovně, nebo na karimatce v domácím prostředí.

Kdy a jak často je vhodné cvičit?

Ideální doba ke cvičení je v ranních hodinách. Metabolismus tím skvěle nastartujete. Budete se cítit plní energie a zvládnete toho udělat více, než kdybyste se neprotáhli. Do krve se vyplaví hormony štěstí a špatná nálada bude pasé. K cviku připomínajícímu jízdu na kole můžete přidat i jiné, které posílí další problematické partie. Zkusit můžete třeba běh na místě, dřepy, sklapovačky, či dámské kliky. Inspirovat se můžete i na internetu různými instruktážními videi.

Cvičit byste měli alespoň třikrát až čtyřikrát týdně, pokud potřebujete cíleně redukovat hmotnost a nabrat svalovou sílu. Výborně doplní vaše cvičební prvky i jakákoliv příjemná hudba. Dobu a intenzitu cviků si zvolte podle vaší osobní fyzické kondice a výdrže.

Vhodné je cvičit alespoň půl hodiny, kde teprve začnete spalovat kalorie. K pravidelné pohybové aktivitě pak neodmyslitelně patří i zdravější skladba jídelníčku, proto jej také neopomeňte.

Fotografie: DepositPhotos