Vhodné cviky pro štíhlé a pevné nohy nezná 90% žen a přitom patří mezi nejúčinnější

Fotografie: Freepik

Mnoho žen si přeje, aby jejich nohy byly krásné, štíhlé a pevné. Nemusí to být jen sen, začněte s těmito jednoduchými domácími cviky a Váš sen se vyplní.

Nohy jsou jednou z těch částí těla, které mnoho žen okamžitě věnuje pozornost. Většina dam sní o tom, že jim dodá štíhlý tvar vymodeluje pevné hýždě. Samozřejmě, že existuje cvičení, které Vám ke splnění tohoto snu pomůže. Stačí, když budete číst dále a pak se do toho pustíte.

Fotografie: Freepik

Takovýchto cvičení existuje poměrně málo a odborníci z toho mála doporučují jen jedno z nich. Pokud tedy cvičíte a výsledky se nedostavují, možná je to právě tím, že věnujete pozornost špatnému cviku. Zkuste si proto přečíst tento článek, pomůže Vám dostat se ze začarovaného kruhu.

Provádění cviku na štíhlé a pevné nohy

Chcete-li se zbavit tělesného tuku v oblasti stehen a krásně vymodelovat lýtka i hýždě, stojí za to ležet každý den na boku a provádět zvedání nohou. Nejlepší je cvičit na rovném povrchu. Cvičte buď na tvrdé zemi bez koberce, nebo použijte speciální podložku určenou k cvičení. Zvýšenou pozornost věnujte zejména správnému držení těla. Záda by měla být narovnaná. Měli byste cítit, že namáháte zejména břišní svaly, ale pas by neměl být přitlačen k podložce. Nechte jej volně, jak Vaše tělo potřebuje.

Fotografie: Freepik

Vnější noha by měla být zvednuta a držena po dobu několika sekund. Zbytečně se nepřepínejte, dobu držení nohy ve vzduchu můžete postupně a pomalu prodlužovat. Poté nohu spusťte. Je dobré udělat asi 10 opakování, pak se otočit a změnit stranu. Zaměřte se také na to, aby délka držení nohy ve vzduchu byla v každém opakování přibližně stejná, doby by se neměly výrazně lišit. Stačí udělat takovou sérii třikrát nebo čtyřikrát.

Pro houževnaté se doporučuje speciální verze, která vyžaduje použití cvičební pásky, která by měla být kolem kotníků, ta zajistí dokonalý pohyb. Nohy je třeba zvednout tak, by byla páska pořádně napnutá. Opět to několik vteřin vydržte a pak nohu spusťte. Opakujte několik sérií, opět ideálně 10 a vyměňte nohy. Druhou nohu čeká totéž.

V ideálním případě byste měli obě nohy prostřídat třikrát. Pokud na to zatím nemáte sílu, hlavně se nepřepínejte. Raději tak cvičte třeba jen jedno nebo dvě opakování. Vždy dbejte na to, kolik máte sil. Klíčem k úspěchu je i to, abyste se úplně nevyčerpali.