Co dělají úspěšné svůdkyně jinak: Zadané ženy se nejprve soustředily samy na sebe

Fotografie: Petar Milošević / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Přestože se společnost postupně stává otevřenější a komunikativnější, některé ženy stále čelí výzvám v oblasti seznamování a budování partnerských vztahů.

Tato otázka je velmi komplexní a může být zodpovězena z různých úhlů pohledu. Podívejte se na klíčové faktory, které mohou ovlivnit úspěšnost žen v navazování dlouhodobých vztahů. Ani ty však nemusí platit obecně. Je ovšem dobré analyzovat, zda osamělé ženy dělají vše správně a na jakých věcech případně zapracovat, aby zvýšily své šance na úspěch.

Sebevědomí a sebeúcta

Sebevědomí a sebeúcta hrají klíčovou roli ve schopnosti navazování vztahů. Ženy, které v tomto ohledu nemají pochybnosti, obecně vnímají sebe a své schopnosti pozitivně, což jim umožňuje snáze navázat kontakt s ostatními lidmi, a budou tak v hledání partnera úspěšnější. Pozor však na to, zda nepůsobíte až příliš sebevědomě a samostatně. Vězte, že většina mužů podvědomě touží po ženě, kterou budou moci ochraňovat. Pokud vypadáte, že vše zvládnete sama, a ještě jste nedej bože krásná, může být tato kombinace na překážku. Nejspíš si na vás troufne zase jen opravdu sebevědomý muž, a tím se vám zúží výběr partnerů.

Naopak ženy s nízkým sebevědomím mohou mít s navazováním vztahů potíže, protože si myslí, že nejsou dobré, nebo si dokonce myslí, že na šťastný partnerský vztah nemají právo. Pokud je to váš případ, začněte pracovat na svém sebevědomí. Jistě máte mnoho předností, na které můžete být hrdá. Jakmile přijmete samu sebe a přestanete se neustále shazovat, uvidíte, jak se změní i přístup mužů k vám.

Sociální dovednosti a komunikace

Sociální dovednosti a komunikace jsou nezbytné pro úspěšné navazování vztahů. Ženy, které jsou schopné navázat kontakt s ostatními lidmi, vyjadřovat své myšlenky a sdílet své pocity, mají mnohem větší šanci najít si partnera. A to často jen díky tomu, že mají více přátel a známých. Mají tedy mnohem větší šanci, že se mezi nimi objeví pan „pravý“. Ženy, kterým tyto dovednosti chybí, mohou doplatit na to, že v jejich úzkém sociálním okruhu se jednoduše nikdo vhodný pro partnerství nenachází.

Atraktivita a vzhled

Přestože fyzická přitažlivost rozhodně není jediným faktorem, který představuje úspěch v navázaní vztahu, může hrát důležitou roli. Ženy, jež se cítí přitažlivé a jsou spokojené se svým vzhledem, často působí jistě a mohou zaujmout potenciální partnery. Naopak ženy, které nejsou spokojené se svým vzhledem, budou mít nízké sebevědomí, a tím pádem menší šanci muže zaujmout. Všimněte si, že krása je subjektivní záležitost. Průměrně pěkná, ale se sebou spokojená žena bude mít spíše partnera než ta krásná, ze které je však cítit, že o tom není přesvědčená.

Přístup k životu a hodnotám

Osobní hodnoty a životní přístup mohou mít významný vliv na úspěšnost v oblasti seznamování. Ženy, které mají pozitivní přístup k životu a sdílejí podobné hodnoty s potenciálními partnery, mají vyšší šanci najít a udržet si dlouhodobý vztah. Pesimistický přístup k životu a negativita, která z ženy sálá, mohou potenciálního partnera odrazovat.

smutná dívka
Fotografie: Freepik

Osobní preference a očekávání

Každá žena má své vlastní preference a očekávání, která ovlivňují její úspěch v seznamování. Některé ženy hledají vztah založený na společných zájmech a hodnotách, zatímco jiné hledají fyzickou přitažlivost nebo materiální zabezpečení. Ženy, které mají realistická očekávání a jsou ochotné dělat kompromisy, mají větší šanci na úspěch. Příliš vysoká očekávání a nároky na budoucího partnera, mohou stát za dlouhodobým opakovaným neúspěchem.

Zdroj: Takprosto