Konec osamělého života bez partnera je v nedohlednu. Mezi nejčastější chyby patří i vysoká očekávání

Fotografie: Depositphotos

Život bez partnera může mít spoustu výhod. Pokud byste však raději žila ve vztahu a nedaří se vám to, možná děláte některé z nejčastějších chyb.

Je naprosto v pořádku být svobodná, není na tom nic špatného. Máte na sebe spoustu času, nikdo vás v ničem neomezuje, zodpovědnost máte jen za sebe. Ovšem ne každému člověku se tento stav líbí. Ráda byste žila v partnerském nebo manželském vztahu, cítila romantiku a netrávila večery o samotě? Jak je tedy možné, že i přes všechny snahy jste stále sama?

Máte příliš vysoká očekávání

I když pravidelně chodíte na různé schůzky, abyste se seznámila, vaše představy o ideálním partnerovi jsou příliš přehnané. Ideál vytvořený sociálními médii, filmy a knihami vám zkresluje představu o vašem protějšku. Nikdo vás samozřejmě nenutí snižovat své požadavky, ale je třeba si uvědomit, že muži z romantických komedií neexistují.

pohádaní partneři
Fotografie: Freepik

Můžete tak čekat roky, než přijede princ na bílém koni a zaklepe na vaše dveře. Dívejte se na svět trochu realističtěji. Nebojte se mluvit s mužem, který se vám líbí, nerozebírejte každý detail, prostě si užívejte přítomnost toho druhého a zjistěte, zda je vám s ním dobře.

Jste příliš zaneprázdněná

Nemusíte se hned vzdávat všech svých plánů a představ o budoucnosti nebo skončit v práci. Ale je také potřeba, abyste se věnovala svému osobnímu životu, ne pouze kariéře. Nikdo by neměl žít jen prací. Pokud je pro vás však vaše zaměstnání prioritou, hledejte lásku tam. V opačném případě budete mít mizivou šanci na seznámení.

Možná se každý den míjíte na chodbě, možná je to kolega z vedlejší kanceláře nebo jeden z vašich klientů. Pokud ano, seberte odvahu a jednejte. Zkuste pozvání na kávu nebo na oběd.

Nechodíte ven mezi lidi

Doma na gauči se neseznámíte. Někdy jsou sice možnosti omezené, ale vyplatí se čas od času zajít do společnosti a navazovat nové kontakty. Navíc v dnešní moderní době sociálních sítích je to o dost jednodušší než kdysi.

Seznamky, aplikace – toužíte-li opravdu po seznámení, využijte všechny možnosti, které vám život nabízí. Nemusíte předpokládat, že hned první muž, kterého potkáte, se stane vaším manželem, ale nesmíte to vzdávat po jednom tragickém rande. Ujasněte si nejdříve, koho přesně hledáte a co od svého protějšku očekáváte.

Berete to příliš rychle

Mějte nadhled. Vyplatí se člověka nejdříve poznat a až poté plánovat společný život po vzájemné dohodě. Pokud budete po pár schůzkách hned mluvit o svatbě a o jménech pro děti, zbytečně protějšek vystrašíte. Stojí za to projevit zájem, ale všeho s mírou. Na nikoho by se nemělo tlačit, jinak vám uteče. Zase.

Zdroj: Styl Interia