Zpověď žen, které zažily klinickou smrt. Jejich slova odhalují, jak vypadá posmrtný život

Fotografie: Depositphotos

Dvě ženy se v televizním pořadu svěřily se svými zážitky, které prožily v době klinické smrti. Jedna z nich se chce dokonce vrátit zpátky.

O zážitcích z klinické smrti slýcháme v posledních letech čím dál častěji. Zatímco dříve bylo toto téma spíše tabu a málokdo se s takovým zážitkem svěřil blízkým, dnešní doba je mnohem otevřenější, a tak se ukazuje, že se nejedná až o takovou raritu. Podobným zážitkem si prošlo mnoho lidí a je zajímavé, že většina z nich má společné nebo velmi podobné rysy.

Dívala se shora na své tělo

Betty Eadie, které je dnes 78 let, měla před několika lety vážné komplikace po operaci. Došlo u ní nejspíš k vnitřnímu krvácení a ona začala na nemocničním lůžku pociťovat, jak jí z těla odtéká všechna krev. Poté cítila, jak její duše opouští tělo, a mohla se tak na sebe dívat, jak leží na nemocničním lůžku. V tu chvíli si pomyslela: „Jsem mrtvá.“

Uviděla před sebou tři velmi staré muže, kteří jí její domněnku potvrdili. Ona směrem k nim vyjádřila přání, že by ráda viděla svoji rodinu. A v tu chvíli vyletěla oknem nemocnice a dostala se k jejímu domu. Manžel seděl v křesle a nevěděl, že je mrtvá, ani její děti ne. V tu chvíli pocítila velký strach o to, co s nimi bude.

Viděla budoucnost své rodiny

Pak ale uviděla jejich budoucnost a to ji uklidnilo. Věděla, že všichni budou mít krásný život. Potom se objevily tři ženy, andělé, jimž Ježíš přikázal, aby jí ukázaly vše, co má vidět. Zavedly ji do té nejkrásnější zahrady, kterou na zemi nikdy neuvidíte. Pak ji provedly po mnoha krásných planetách po celém vesmíru. A pak se znovu objevil Ježíš a řekl jí, že se musí vrátit zpátky. Betty však nazpět nechtěla.

Na to se před ní zjevil ten nejkrásnější muž, jakého kdy viděla – byl to Bůh. Řekl jí, že se musí vrátit zpátky. V tu chvíli opět uviděla své pozemské tělo a vrátila se do něj. Později jí lékaři potvrdili, že byla chvíli v klinické smrti. Betty tento zážitek poznamenal na zbytek života. Už se ovšem nemůže dočkat, až se do posmrtného života vrátí.

Klidně zemřu hned teď, smrti se nebojím

S obdobným zážitkem se svěřila také Jessie Sawyer, která ve 31 letech také „zemřela“ po gynekologické operaci. Popisuje, jak viděla velmi jasné světlo a postavu, v níž rozeznala svoji kamarádku, jež zemřela před dvěma lety. Viděla budoucnost vlastních dětí, pokud zemře. Byly sice z její smrti smutné, ale vyrostly a měly šťastný život.

Fotografie: Freepik

„Smrti se nebojím, mohla bych zemřít hned teď a bylo by to naprosto v pořádku. Kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že projdu klinickou smrtí, nevěřila bych mu, nevěřila jsem ani v Boha,“ uzavírá Jessie. Onkolog Dr. Jeffreyho Longa je zakladatelem nadace, která se těmito zážitky pacientů zabývá. Mnoho lidí se shoduje na bílém zářivém světle, tmavém tunelu i setkáních se zemřelými.

Tyto zážitky doprovází společné znaky

Společným znakem bývá i to, že po takovém zážitku lidé kompletně změní pohled na život. Většina z nich se přestane bát vlastní smrti a dokáže žít s větší láskou a lehkostí. Vědci zatím nedali jasnou odpověď na to, co se v takových chvílích děje. Přestože mozek nevykazuje žádnou aktivitu, lidé se vrátí s více než živým zážitkem, který prožili. Jedno z vysvětlení počítá s tím, že naše vědomí je na hmotném těle nezávislé a je k němu připoutáno jen dočasně. Jakmile začne tělesná schránka odcházet, duše i vědomí se přesouvá na jiné místo, kde pokračuje v další cestě.

Zdroj: LadBible