Kosmetické rituály na které byste neměla zapomínat

Spočítejte si, kolik času každý den věnujete sama sobě. Maximálně deset minut? Chyba! Denně si udělejte alespoň chvíli na malé kosmetické rituály. Zasloužíte si to, a navíc i potřebujete!

1.Ranni sprcha ( 10 minut)

Pokud při ní použijete správný sprchový gel nebo krém, může vás nabudit na několik hodin. Přípravky vybírejte nejen podle vůně, ale hlavně podle typu pokožky. Suchá potřebuje oleje, které ji promastí a zvláčí, normální nebo rychle se mastící snese běžné gely. Sprcha samo o sobě umí pořádně nakopnout.

2.Rychlé líčení ( 15 minut)

Než se do něj pustíte, pořádně vyčistěte pokožku, naneste sérum a pak i kvalitní obličejový krém. Ráno bývá hektické a na „dobrodružství“ není čas, přesto se můžete namalovat v klidu tak, aby vám to slušelo. Nejprve použijte make-up nebo krycí krém, pak růž na lícní kosti, celý obličej přepudrujte ideálně bezbarvým pudrem a pak už stačí jen tužka na oči, řasenka a lesk na rty.

3.Večerní lázeň ( 30 minut)

Voňavá koupel a péče o tělo patří mezi nejúžasnější rituály. Udělejte si na ně čas každý den večer. Napusťte si horkou vodu s trochou oleje nebo pěny. Dvakrát týdně nezapomeňte na peeling celého těla, odstraní odumřelé buňky. Po něm bude vaše pokožka připravená přijmout všechny důležité látky, které ji zvláční a oživí. Na tělové mléko, krém nebo olej, ale zapomeňte po žádné koupeli. Užijte si péči, kterou věnujete sama sobě.

4.Odličování ( 10 minut)

Vatové tampony, mléko a gel nebo pleťová voda vám pomůže se zbavit ranních i večerních nečistot za pár minut. Pokud opravdu pospícháte, pořiďte si vlhčené odličovací ubrousky, s nimi čas ještě ušetříte. Ale bez večerního rituálu určitě spát nechoďte. Vaše neočištěná pleť totiž nemůže dýchat, líčidla se vpíjejí do pokožky a nečistoty ničí kožní buňky.

5.Pleťová maska ( 20 minut)

Kouzlo s pleťovou nebo vlasovou maskou je třeba si užít tak jednou za týden. Udělejte si čas, pusťte si pěknou hudbu, vyžeňte děti i muže z obýváku, zapalte svíčky, dejte si nohy na stůl a na obličej svou oblíbenou masku. Úžasné jsou slupovací, u nichž máte pocit, že se zaschlou vrstvou z obličeje stahujete i únavu a stáří.

Fotografie publikována se svolením tiverylucky Photography/FreeDigitalPhotos.net