Věčné téma žen – Trendy, vlasy, účesy

Vlasy, jejich kvalita, barva a účesy to je nevyčerpatelné téma všech žen. Každá se pečlivě stará o své vlasy ať už jsou krátké nebo dlouhé. Většinou v každé koupelně najdete na poličce různé vlasové přípravky. Od šampónů, kondicionérů, masek až po různá séra. Nechybí ani styling v podobě tužidel, gelů, laků na vlasy a mnohdy i barvy na vlasy do zásoby.

Na kvalitě vlasů se podepisuje i jejich časté fénování, žehlení, kulmování bez patřičné ochrany – vlasového mléka. Také po každém barvení je nutné dodat vlasům výživu. Výběr správného hřebenu a pročesání vlasů, před jejich mytím jsou také faktory ovlivňující jejich kvalitu. I při sebelepší péči o svou hřívu se stává, že vlasy vypadávají, třepí se, lámou a ztrácejí lesk. Nejlepší volbou je v takovém případě péče zaměřená na výživu zevnitř i zvenčí. Stres, únava, špatná životospráva na sebe nenechají dlouho čekat. Jak tedy zajistit svým kadeřím to nejlepší?

Rekonstrukce keratinem z pohodlí domova

Na tuto proceduru většina žen chodila či stále chodí do kadeřnictví. Možná vás potěší, že si tento luxus můžete dopřát i z pohodlí domova. Vlasová kosmetika se již dávno neomezuje pouze na základní prostředky. Keratin je látka organického původu, která je mimo jiné i základní složkou lidského vlasu. Dodává vlasům pevnost, lesk a ochranné vlastnosti nejen zvenku, ale i zevnitř! Pokud stále přemýšlíte, jak oživit své mdlé vlasy a zároveň je ochránit pak je to jednoznačně vlasová kůra s keratinem. Kůra obsahuje 5 produktů a přehledný postup – krok za krokem. Ten si ostatně můžete stáhnout přímo od prodejce a rovněž se inspirovat postupem na videu. V pěti krocích jednoduše a hravě to zvládnete i vy.

Prevence je základ

Mnohdy je pozdě naříkat nad rozlitým mlékem. O své vlasy se musíme starat pravidelně a snažit se předcházet pozdějším problémům. Stejně tak, jak pečujeme o svou pokožku, je nutné pečovat o vlasy. Pravidelné stříhání konečků, vtírání výživného séra do pokožky a jiné kadeřnické potřeby, včetně ochrany proti slunečním paprskům. Léto dává vlasům zabrat stejně, jako zima. Proto si už předem pořiďte vodě odolný olej do vlasů, který je ochrání nejen před vlivem UV záření, ale i mořskou solí. Vyživovat silně poškozené vlasy už by nedávalo smysl.