Naučte se zkrotit elektrizující vlasy. Tento nepříjemný efekt nastává hlavně během zimních měsíců

Fotografie: Freepik

Spěcháte na důležitou schůzku a zahlédnete v odrazu výlohy své rozdováděné vlasy, jak vám tančí kolem celé hlavy. Naučte se je zkrotit.

Nejčastěji se vlasy rozlétnou vlivem statické elektřiny, tedy v případě, že sundáváte pokrývku hlavy, nebo si svlékáte svršky přes hlavu. Je to nepříjemné a vypadá to otřesně. Uhlazení vodou dojem z vašeho účesu spíše zhorší. Jak se tedy s tímto jevem typickým pro zimní měsíce, kdy si nejvíce nasazujeme čepice a jiné pokrývky hlavy, popasovat?

Nepoužívanou řasenku nevyhazujte, bude se hodit

Oprava – řasenku vyhodit můžete, ponechejte si z ní ale kartáček, ten vás zachrání před projevy statické elektřiny. Kartáček důkladně omyjte v teplé vodě a nechte vyschnout. Naneste na něj opravdu malé množství gelu na vlasy a jemně jím uhlaďte vlasy od kořínků ke konečkům. Uvidíte, že po tomhle triku vás vlasy začnou poslouchat na slovo.

Fotografie: Freepik

Pokud se vám vlasy splašily po cestě na důležité jednání nebo rande, prohledejte kabelku. V ideálním případě najdete kapesní verzi laku na vlasy, který vám bude záchranou na poslední chvíli. Nastříkejte jej na vlasy ze vzdálenosti cca 30 centimetrů a máte po problému.

Dopřejte svým vlasům hydrataci

Obecně platí, že čím vysušenější vlas, tím více elektrizuje. Řešením jsou hydratační masky a balzámy, které byste měli pravidelně používat. V drogeriích můžete sehnat i speciální mléka a uhlazující krémy, které ale působí pouze do dalšího umytí. Pomoci vám mohou také bezoplachové kondicionéry, které vlas obalí stejně jako pečující kůry. Kadeřníci doporučují speciální kartáče a hřebeny s přírodními vlákny, které vlasy uhladí a nezpůsobují jejich lámání, což je také jedna z příčin toho, že vlasy nezkrotně poletují kolem hlavy a z pečlivého účesu je rázem nehezký rozcuch.

Fotografie: Freepik

Pomůže i péče o svršky

Říkáte si, co má prádlo společného s vašimi vlasy? Hodně, právě vrchní kusy oblečení se nejvíce třou o vlasy. Zabránit tomu mohou ubrousky do sušičky na prádlo. Sušením se vaše oblečení nabíjí spoustou statické elektřiny. Stačí použít ubrousky při sušení, které prádlo zbaví náboje a ten se pak nebude přenášet na vaše vlasy. Navíc budete mít úžasně voňavé oblečení.

Jaký z našich tipů si vyberete ke zkrocení svého účesu?