Barevné odstíny vlasů, které si osvojíte po čtyřicítce, pomohou výrazně omladit váš vzhled

Fotografie: Freepik

Změna vzhledu je téměř vždy dobrou volbou. Dodává totiž lidem sebevědomí. Po čtyřicítce se začínají objevovat šediny, je třeba se jim postavit.

Permanentní barvivo nebo barva je velmi nenáročná na údržbu. Může však poškodit vlasy. V případě, že zvolíte správnou barvu, se však problémům určitě vyhnete. Jestliže přemýšlíte, jakou barvu byste měli použít ve vašem věku, podívejte se na čtyři odstíny, díky kterým budete vypadat mladší, aniž byste se příliš namáhali.

Jakým barvám se raději vyhnout

Zvolit správnou barvu po čtyřicítce, kdy se začínají objevovat šediny, je velmi důležité. Barva totiž může ještě více zvýraznit známky stárnutí, ale také díky ní můžete vypadat mladší. Nevybírejte příliš tmavé odstíny, které mají tendenci zpevňovat rysy obličeje. Ideální je zvolit o jeden nebo dva světlejší odstíny, než byla vaše přirozená barva vlasů. Vaše vlasy tak zůstanou v souladu s pletí, obočím a přirozenými kořeny. Pokud chcete účes vylepšit, lze si pohrát s medovými odlesky.

Fotografie: Pixabay

Tmavší barvy na vlasy vyžadují častější barvení. Odrosty jsou vidět zhruba po měsíci. Barviva obsahují amoniak a peroxid vodíku, a ty poškozují vlasy. Vhodné je tedy vyhnout se odbarvování a přecházení z hnědé na platinovou blond. Vlasy tím oslabíte. Výběr barvy je proto velmi důležitý. Navíc pokud chcete zlepšit své rysy a mít pocit, že jste omládli, je třeba zvolit opravdu vhodnou a přirozenou barvu vzhledem k barvě vaší pokožky.

Bruneta bude mít jinou barvu než blond

Karamelový odstín je ideální pro brunetky. Obličeji přináší teplo a jemnost. Karamelová barva působí zdravě a okamžitě díky ní budete vypadat mladí. Navíc je to barva, která nevyžaduje mnoho údržby. Pro světlejší typy je vhodná medová blond, která je doporučovaná, jelikož přináší do tváře světlo a život. Medová blond je dokonalý barevný tón, který s sebou nese i teplé podtóny. S takovou barvou se budete okamžitě cítit o několik let mladší.

Fotografie: Freepik

Pokud máte opravdu tmavou pokožku, obočí i oči, nemusíte se bát ani měkké jemné černé. I ta může přinést zářivost a svěžest. Určitě však není vhodná pro světlé typy, kterým by rysy v obličeji příliš zpevnila. A to není vhodné. Poslední ideální barvou pro omlazující účinek je čokoládová. Čokoládové tóny jsou jemnější než klasická hnědá a mohou slušet opravdu každému. Čokoládový efekt přidá vlasům lesk. Jde o perfektní tón ke zvýraznění pleti a očí. Navíc čokoládová sluší jak tmavovláskám, tak špinavým blondýnám.

Zdroj: WomensHealthMag