Účesy pro dlouhé vlasy

Máte dlouhé vlasy, ale pocit, že je nosíte stále stejně upravené? Pak se nechte inspirovat a vyzkoušejte různé druhy účesů ať už do divadla nebo večírek s přáteli. Dlouhé vlasy působí jemně a zdůrazňují ženskost. Vyžadují však trochu námahy a pravidelnou péči. S našimi radami to určitě zvládnete a vykouzlíte velmi působivý účes.

Důmyslný půvab

Do vlasů naneste pěnové tužidlo a volně vyfoukejte. Poté natáčejte na nahřívací natáčky. Prameny lemující obličej natočte směrm k němu, u ostatních postupujte stylem „cihlové zdi“. Až natáčky vychladnou, sejměte je, a v předklonu vlasy pročešte. Po pročesání prameny rozvlňte prsty.

Odvážná elegance

Oddělte vrchní část vlasů od spánku po temeno a sepněte sponkou. Spodní část vyčešte do vysokého ohonu a stáhněte gumičkou. Ohon natupírujte. Horní část vlasů natočte na středně velké nahřívací natáčky. Poté vlasy pročešte kartáčem a připněte ke spodní části účesu vlásenkami. Na závěr pevně zafixujte tužícím lakem.

Divoké vlny

Vlasy rozdělte na dvě části – spodní a vrchní – a pomocí kulmy začnete vlnit spodní díl. Vlasy na stranách natáčejte po silnějších pramenech směrem od obličeje. Vrchní část rozdělte pěšinkou a postupujte stejných způsobem. U kořínků nechte vlasy rovné.

Měkké vlny

Vlhké vlasy vyfénujte přes kartáč – při foukání směřujte proud vzduchu po směru růstu směrem dolů. Poté širokou kulmou vlasy natočte do jemných vln, nechte vychladnout a pročešte kartáčem s přírodními štětinami.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net