Bratři byli 2 roky terčem posměchu. Nikdy však nelitovali, že si nechali narůst dlouhé vlasy

Fotografie: Depositphotos

Tato rodina je opravdu početná. Celkem mají už sedm dětí. Šest chlapců a jednu holčičku. Proslavili se však něčím úplně jiným. Dlouhými vlasy, které museli chránit před zlými dětmi.

Početná rodina žije v New Yorku. A přestože dětí je celkem sedm, jejich maminka rodila jen čtyřikrát. I z tohoto pohledu je tato rodina přinejmenším výjimečná. Do novin je však dostala úplně jiná věc. Všech šest kluků se totiž rozhodlo, že si nechají narůst dlouhé vlasy. Co kvůli tomu budou muset podstoupit, však ještě netušili. Nikdy se ale nevzdali, podporovali se, a tak po téměř dvou letech přišel den D.

Dva roky byli terčem posměchu

Děti stojí nastoupené v jedné řadě v televizním studiu. Všichni mají oblečená stejná pruhovaná trička. Nejstaršímu je deset, pak jsou tu dvě osmiletá dvojčata a tři pětiletá trojčata. Šest bratrů v triku, kolem kterých pobíhá jejich jediná, teprve dvouletá sestřička. Chlapci však nemají jen stejná trička, všichni mají také dlouhé blonďaté vlasy, a tak vypadají spíše jako děvčata.

A i to byla jedna z poznámek, kterou si za poslední dva roky museli ve školních kolektivech často vyslechnout. Posmívání a šikaně od ostatních dětí se nevyhnul ani jeden z nich. Přesto jsou odhodlaní udělat to znova. A proč se vlastně tak dlouho nestříhali? Ne, opravdu to není žádná rodina, která žije v lesích, ani nejsou velcí fanoušci rockových kapel. Dlouhé vlasy si jednoduše nechali narůst, aby pomohli jiným dětem.

Kamarád jim zemřel na rakovinu

Právě před dvěma roky totiž zemřel chlapec, který byl blízkým přítelem starších bratrů. Zabila ho rakovina. Jeho smrt všechny hluboce rozesmutnila, a tak se chlapci po poradě s maminkou rozhodli, že chtějí pomoci dětem, jež s touto zákeřnou nemocí bojují. A jsou to právě vlasy, o co tyto děti často přijdou. Rozhodli se tedy, že přestanou chodit ke kadeřníkovi.

Ve videu níže se můžete podívat na to, jak se po dvou letech ujímá jejich vlasů kadeřnice. Připojila se i maminka, která také odešla s krátkým mikádem. Chlapci se svěřili, že pro ně nebylo jednoduché ustát šikanu, již si kvůli dlouhým vlasům užili. Startují však prý další kolo a tentokrát se k nim připojí i nejmladší sestřička. Za další dva roky tak budou opět moci přispět na výrobu paruk pro nemocné děti.

Zdroj: Newsner