Dodržujte jednoduchá pravidla, díky kterým budete mít krásnou a bujnou hřívu

Fotografie: Pixabay

Závidíte ženám, které mají krásné vlasy, aniž by se o něm musely speciálně starat? Možná nedělají chyby, které jsou známé skoro všem. Může to ale být dané geneticky, pokud jejich rodině měli také zdravé vlasy. Prozradíme vám několik chyb, kterých se pravidelně dopouštíme a které vlasům škodí.

Nebojte se udělat změnu, vlasy vám poděkují

Nejdou vám vlasy rozčesat ani po nanesení kondicionéru nebo je máte každé ráno zacuchané? Pokud jste si zvykla na určitou péči o vlasy, bude těžké to změnit. Ale stojí za zkoušku to vyzkoušet, protože je spousta věcí, kterými vlasům neprospíváte, a naopak jim můžete ještě více uškodit. Výsledkem pak mohou být krásné a lesklé vlasy, které budou záviděníhodné!

První chybou je, že si spousta žen suší vlasy ručníkem. Není to ale pro vlasy optimální. Otírání ručníků o mokré nebo jen vlhké vlasy může poškodit strukturu vlasu. Stejný účinek pro vlasy má také hřeben.

Fotografie: Pixabay

Ručník vyměňte za staré bavlněné tričko. Nechte do trika absorbovat většinu vodu. Pokud máte vlasy zvlášť zamotané, pomozte si zubním kartáčkem, kterým spletené vlasy vyčesejte.

Nepoužívejte fén na mokré vlasy a naučte se správně česat

Při fénování nebo používání kulmy či žehličky vždy použijte přípravu na ochranu vlasů. Jedině tak vlasy poškodíte minimálně. Blíží se zimní období, které vlasům neprospívá, navíc pokud je budete denně sušit fénem, dostanou opravdu zabrat.

Nepoužívejte fény na nejvyšší stupeň. Nejlépe uděláte, pokud začnete se sušením fénem až budou vlasy tak ze 70% suché. Fénem také pravidelně pohybujte, nikdy nenechávejte na jedné ploše fén déle jak dvě vteřiny. Jinak si vlasy přesušíte a budou se lámat. Lepší je také používat studenější vzduch.

Správné česaní znamení, že se vlasy nepoškozují. Důležitý je výběr správného hřebene nebo kartáče, což pro některé ženy může být problém. Záleží na spoustě faktorech, podle kterých pomůcku vybrat. Pokud budete vlasy česat od kořene, můžete vlas vytrhnout.

Časté nošení culíků vlasům také neprospívá. Spousta žen ale tuto variantu volí, protože je nejjednodušší, stačí jen doma najít gumičku a můžete ven. Pokud ale culík utáhnete těsně nebo ho nosíte denně, vlasy tím trpí. Mohou se polámat nebo dokonce může dojít k většímu vypadávání vlasů.

Pokud ale máte nošení culíku ráda, doporučujeme zakoupit kvalitní a široké gumičky, například z hedvábí, které budou navíc i skvělým doplňkem. Některé kadeřnice by vám dokonce řekly, že pokud nosíte vlasy často stažené, je dobré je nechat ostříhat.