Frekvence stříhání vlasů: Roztřepené konečky jsou známkou, že k návštěvě kadeřníka už mělo dojít

Fotografie: theritters / Creative Commons / Attribution 2.0

Pravděpodobně každý člověk chodí pravidelně ke kadeřnici, aby vypadal krásně a neměl zbytečně dlouhé vlasy. Je ovšem důležité dodržovat správné časové rozmezí.

Lidé se obvykle dělí do dvou kategorií – ty, kteří se nechávají stříhat každých několik týdnů, a ty, již navštíví kadeřnici jednou za půl roku. To, jak často byste si měli nechat zkrátit vlasy, ovšem záleží na různých faktorech, které je vhodné brát na vědomí – příliš časté stříhání totiž může udělat stejně škody, jako když své vlasy necháváte růst dlouhé roky, a to bez patřičné péče, říká doktorka Cynthia Cobb.

Kdy je čas se ostříhat

Pokud jste vyrostli v domnění, že roztřepené konečky jsou jediným znamením, které značí, že byste se měli jít ostříhat, pravděpodobně vás překvapí, že se ve skutečnosti jedná o známku toho, že jste čekali příliš dlouho. Ještě než dojde k tomuto příznaku, konečky bývají dosti suché a lámavé, přičemž pro vás může být obtížnější vlasy rozčesat. Stejně tak se mnoho lidí mylně domnívá, že by měli chodit ke kadeřnici každých 6 až 8 týdnů – podle většiny kadeřníků je vhodné chodit každé 3 až 4 měsíce.

Ano, téměř každý zkušený kadeřník či stylista vám řekne, že pro udržení co nejkrásnějšího účesu je vhodné zkrátit vlasy každých 12 týdnů, a to o čtvrt až půl centimetru – častější zastřihování rozhodně nezpůsobí, že vlasy porostou rychleji. Podle Americké dermatologické akademie prameny rostou každý měsíc přibližně jen o půl centimetru. Samozřejmě existují také případy, kdy člověk potřebuje více péče, a to zejména pokud se lámavost přesune z konečků dále nahoru po vlasech a stává se znatelným problémem.

Jak často se stříhat, pokud máte ofinu

Pokud rádi nosíte ofinu a chcete ji udržet v co nejlepším stavu, měli byste ji zastřihovat častěji, a to nejlépe každé dva týdny. V tomto případě se většina lidí naopak objednává ke kadeřníkovi každé 3 až 4 týdny, kdy jejich vlasy již nepříjemně škádlí jejich oči. To je však podle kadeřníků již okamžik, kdy je ofina příliš přerostlá. Rozhodně se také poraďte se svým kadeřníkem, který najde to nejlepší řešení přímo pro vás.

hustá ofina
Fotografie: Freepik

Krátké vlasy

Ať už máte jakýkoli střih, pokud jsou vaše vlasy krátké, měli byste chodit ke kadeřníkovi nejlépe každý měsíc až 6 týdnů. Tento účes totiž ve většině případů vypadá zarostle mnohem rychleji, než když máte delší vlasy (například po ramena). To zejména proto, že rámuje obličej a poměrně rychle ztrácí svou výraznost. Raději proto nezanedbávejte pravidelné zastřihování, které vás pomůže udržet co nejkrásnější.

Středně dlouhé a dlouhé vlasy

Pokud máte středně dlouhé nebo dlouhé vlasy (např. vrstvené účesy po ramena či po horní zádové svaly), měli byste se stříhat méně pravidelněji. V prvním případě vám pomůže udržet co nejhezčí účes návštěva kadeřníka každých 6 až 8 týdnů – pokud si však chcete nechat narůst o něco delší vlasy, stříhejte je každých 8 až 12 týdnů. Pro dlouhé vlasy je pak obvykle nejvhodnější doba mezi 3 až 6 měsíci. Závisí především na tvaru vašeho účesu. Je však třeba také poznamenat, že dlouhé vlasy se mohou zdát tenčí a snadněji se lámou. Věnujte jim proto pozornost, abyste včas zjistili, kdy je ten správný čas na zastřižení.

Zdroj: Healthline