Přírodní krása vlasů bez chemických barviv: Henna dodá účesu šmrnc i živiny

Fotografie: Depositphotos

Hennu si lidé většinou spojují spíše s dočasným tetováním. Je však praktická i při barvení vlasů. Její hlavní benefity a výhody může využít každý, kdo se rozhodne ji vyzkoušet.

Henna se jako barvivo na vlasy používá již dlouhou řadu let. První zmínky o barvení vlasů tímto způsobem pochází hlavně z Egypta a Indie. V době, kdy ještě neexistovaly klasické barvy na vlasy v krabičkách, jako je známe teď, museli lidé najít jiné způsoby, jak na to. Jedním takovým způsobem bylo využití přírodního barviva, jako je právě henna. Toto barvivo je přírodního původu a pro lidi to dříve byl jeden z mála způsobů, jak si vlasy obarvit. Henna s sebou ovšem nese také spoustu výhod, říká doktorka Cynthia Cobb.

Henna zlepšuje pokožku hlavy

Použití henny namísto chemických barev na vlasy bude mít pro vaši pokožku hlavy daleko lepší účinek. Henna má totiž protiplísňové a antibakteriální účinky, což velice pozitivně působí na čistotu vaší pokožky hlavy. Zároveň díky svým vlastnostem také zamezuje vzniku různých infekcí, čímž předejdete nepříjemnému svědění hlavy. Navíc henna také poskytuje chladivý a uklidňující pocit, což je rovněž velmi výrazný benefit.

Hennu můžete doplnit potravinami

Obecně již sama o sobě dokáže henna působit na vaše vlasy tak, že díky ní budete mít pevnější a méně se třepící vlasy. K henna barvám je možnost dokoupit si přírodní kondicionující přírodní složky, aby zároveň fungovala jako kondicionér. Pro maximální využití vlastností henny jako kondicionéru se však doporučuje k henně přidat například vejce, med či tvaroh, čímž prodloužíte dobu, po kterou se vám například nebudou třepit konečky vlasů.

Vlasy porostou jako z vody: Pramínky je možné uzdravit i bez návštěvy salonu

Henna bojuje s vypadáváním vlasů

Dalším pozitivním účinkem tohoto přírodního barviva je také to, že pozitivně působí i proti vypadávání vlasů. Henna vyrovnává pH pokožky do ideálních hodnot, a tím redukuje počet vypadaných vlasů na minimum. Její vlastnosti pozitivně působí na pokožku hlavy a udržují produkci kožního mazu v normě, a tím také henna podporuje růst vlasů.

zrzavá žena
Fotografie: Pixabay

Posilování vlasů je samozřejmostí

Mezi výrazné benefity henny patří také samotné posilování vlasů. Nanesením barvy se na vlasech utvoří jakási ochranná vrstva, která vlasy chrání před ostatními vlivy, čímž zabraňuje jejich poškození. Mimo to také henna dodává vlasům lesk, díky němuž vaše vlasy vypadají zdravější a pevnější. Výhodou henny je i to, že její použití není nijak omezeno, pokud nevykazujete nějaký příznak nežádoucích účinků, což se děje jen minimálnímu počtu lidí.

Zdroj: Bebeautiful, Healthline