Populární šampon z Aloe vera naprosto promění vaše vlasy. Výsledek vás ohromí, takto bohatou hřívu jste ještě nikdy neměli

Fotografie: Freepik

Je známé, že nejlepší šampony jsou ty, které jsou přírodní, například kopřivové nebo právě slavný a oblíbený šampon z Aloe vera.

Existuje hodně typů vlasů – mastné, suché, krepaté nebo hladké. Ovšem bez ohledu na povahu vašich vlasů, je třeba o ně správně pečovat a vyživovat je. Zdravé a krásné vlasy jsou totiž korunkou krásy a opravdu hodně zvyšují sebevědomí. Bohužel, většina kosmetiky, kterou najdete v drogeriích, obsahuje plno chemických látek, a šampony nejsou výjimkou. Zkuste si doma vyrobit šampon z Aloe a uvidíte, že to vašim vlasům prospěje.

Zázrak pro vaše vlasy

Tento šampon vzhledově spíše připomíná mýdlo a kromě toho, že má plno prospěšných vlastností, má také skvělé účinky na vaše vlasy. Vyživuje, hydratuje a bojuje proti vypadávání vlasů a také jim dodává potřebný lesk. Jelikož neobsahuje sulfáty ani parabeny, umožňuje jemné mytí vlasů a je vhodný i pro citlivou pokožku. Navíc vám vydrží déle než tekutý šampon.

Fotografie: Pixabay

Šamponová tyčinka z Aloe – co budete potřebovat

  • gel z Aloe vera
  • 1 polévkovou lžíci rozmarýnu
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 2 lžíce oleje
  • 500 g glycerinového mýdla
  • 150 ml filtrované vody

Vložte do mixéru Aloe gel, rozmarýn, citronovou šťávu a vše pečlivě rozmixujte. Pokud vám vznikne spíše pasta, přidejte ještě trošku vody, protože konzistence opravdu musí být gelová. Poté tuto směs přendejte do hrnce a dejte ho na sporák. Přidejte nastrouhané glycerinové mýdlo a vše pořádně promíchejte, dokud se všechny ingredience nespojí, a poté přidejte olej. Směs nalijte do obdélníkové formy a nechte ji vychladnout.

Fotografie: Pixabay

Jak tuto tyčinku používat

Jestli chcete tuto šamponovou tyčinku použít, vetřete ji do vlhkých vlasů a jemně, ale důkladně je promasírujte. Před umytím vlasů čistou vodou nechte šampon působit 15 minut. Uvidíte, že vaše vlasy budou nádherně lesklé a hladké.

Fotografie: Unsplash

Proč je tento šampon tak skvělý

Aloe vera je bohatá na vitamíny A, B a C a také obsahuje minerály, které dokážou podporovat zdravé vlasy. Také respektuje přirozené pH pokožky a vlasy zklidňuje a zabraňuje tvorbě mazu. Za největší výhodu Aloe se považuje to, že po ní rychle rostou vlasy.

Zdroj: Healthline