Vyzkoušejte barvení vlasů přírodním produkty a vaše hříva bude vypadat jako ze salonu

Fotografie: Freepik

Vlasy jsou po celý náš život velice zatěžované, a to jak vnějšími vlivy počasí, jako je déšť, sluneční záření, vítr, tak i kosmetickými přípravky, mezi které řadíme různé druhy tužidel, gelů, či laků. Některé ženy si dokonce vlasy pravidelně obarvují nešetrnými barvami, díky kterým může být jejich hříva značně poškozena. Existují však i jiné možnosti, jak získat pěkný odstín vlasů.

Vyzkoušet můžete například přírodní metody barvení, které jsou vůči struktuře vlasu velice šetrné a mají mnoho dalších výhod. Dodají hřívě i vitamíny a minerály.

Jaké přírodní produkty pomohou s obarvením vlasů?

Skutečně skvělými pomocníky v přírodním obarvování hřívy jsou:

Pro brunetky káva: tuto barvu by neměly používat blondýnky. K barvící směsi budete potřebovat: 2 lžíce koňaku, 2 žloutky, 2 lžičky mleté kávy, 2 lžičky olivového oleje a trochu vody.

Fotografie: Pixabay

Všechny suroviny důkladně promíchejte, vznikne vám hustá pasta. Pak si vlasy omyjte standardně šamponem, trochu osušte a hřebenem rozčešte. Do každého pramenu pomocí prstů, nebo štětce aplikujte barvící přírodní směs. Až budete mít obarvené všechny vlasy, nasaďte si na hlavu klobouk z alobalu a zamotejte hřívu do teplého ručníku. Nechte barvu působit asi dvacet minut a poté vlasy opět omyjte šamponem a vodou. Dobré je aplikaci opakovat pro intenzivnější efekt.

Pro blondýnky heřmánek: velmi světlovlasé ženy a dívky mohou podpořit svou barvu vlasů touto směsí bylinek: asi 20 až 30 gramů sušeného heřmánku, 10 až 15 gramů sušeného měsíčku lékařského a 20 až 30 mililitrů šťávy z citronu.

Fotografie: Pixabay

Všechny výše uvedené ingredience smíchejte nejlépe v rozprašovači a aplikujte na vlasy několik hodin před večerním mytím. Intenzitu barvy podpoříte pobytem na slunci, nebo tím, že si bylinkový roztok necháte na hřívě celý den. Pak jen klasicky hřívu umyjete šamponem a vodou.

Další praktické metody přírodního barvení vlasů

Abychom neopomněli ženy s měděnými až zrzavými odstíny, máme zde další tip na barvící směs z bylinek. Zrzavou barvu podpoříte sušeným květem z ibišku a měsíčku. Nahradit lze ibišek i sušenými šípky.

Z bylin a vody si vytvoříte silnější odvar, necháte vychladnout a macerovat několik hodin a aplikujete na vlasy prostřednictvím oplachu, nebo postřikem. Vaše vlasy budou krásné a zářivé a bylinky jim dodají i potřebné živiny.