Proč máte mastné vlasy?

Mnoho lidí trpí lupy, jiní mají vlasy mastné. Existují i tací, kteří si vlasy mohou mýt jednou týdně a mají je pořád čisté, lesklé. Co děláte špatně, že se vám vaše vlasy příliš mastí?

Nechte vlasy na pokoji…

Nemyslíme doslova, abyste vlasy nechali být a nestarali se o ně. Je to myšleno tak, že se jich nesmíte tolik dotýkat. Možná patříte mezi ty, kteří si s nimi točí a hladí si je při stresu, nervozitě. Jiní si je pořád češou. To je ale chyba. Pokud se příliš dotýkáte své pleti, také to není dobře, a věřte, že ruce škodí i vlasům. Mastnota z vašich rukou se totiž vnáší do vlasů, kde se usadí. Při česání se mastnota stahuje od pokožky hlavy do délek, a tím, že u kořínků zmizela, vytváří se nová a nová vrstva mazu.

Přílišná péče

Vlasům neškodí, pouze pokud se jich dotýkáte a příliš češete. Rozhodně neuděláte dobře, pokud si je budete denně mýt. Ano, vlasy se vám mastí, ale čím častěji vlasy jejich mazu budete zbavovat, tím více se budou bránit a mastit se. Vlasy přirozený maz potřebují! Je dobré tedy mýt je každý druhý den, případně, pokud je to možné, nechat je zmastit přes víkend a až poté umýt.

Nesprávné přípravky

Muži se dívkám smějí, že si pečlivě pročítají složení a popisky na produktech na pleť nebo na vlasy. Ale ono je to důležité! Pokud chcete mít krásnou hřívu, je třeba se o ni náležitě starat. Nejde jen tak vběhnout do obchodu, popadnout první levný šampon a vydat se k pokladně. Je třeba zjistit, zda je šampon určen k redukci mazu, zda neobsahuje alkohol, parfemaci, které by mohly pokožku hlavy dráždit a přesušovat. Rozhodně neuděláte špatně, když se poradíte s vaším kadeřníkem, který vám může zprostředkovat šampony kadeřnických značek.

Obrázek: pixabay.com