Téměř zapomenuté způsoby domácí péče o vlasy, které znaly již naše babičky

Fotografie: Unsplash

Vlasy reprezentují každého z nás. Přitom pro krásně vypadající vlasy není potřeba utrácet tisíce za přípravky. Dají se snadno vyrobit doma, z běžně dostupných surovin.

O zdravých a silných vlasech sní skoro každá žena. Vzhled našich vlasů z velké části závisí na celkovém zdravotním stavu našeho těla, kvalitě naší péče o něj, ale velký vliv má také náš jídelníček. Negativní dopad na naše vlasy a pokožku hlavy má také nevhodně zvolená kosmetika. Již naše babičky věděly, jak správně o své vlasy pečovat. Přinášíme pár rad, jak se o Vaše vlasy starat a vyhnout se tak zbytečnému použití chemie.

Sáhněte pro ingredience do ledničky

Zkuste jednou místo na snídani použít vajíčka na Vaše vlasy. Hodí se obzvláště na vlasy obarvené a suché. Vejce je plné vitamínů, minerálů a mastných kyselin. Vejce má blahodárný vliv na většinu typů vlasů, záleží i na tom, kterou část vajíčka použijeme. Celé vejce se hodí pro normální vlasy. V případě křehkých vlasů je ideální použít žloutek, bílek dodává potřebnou hydrataci vlasům suchým.

Fotografie: Freepik

Dalším produktem, který nalezneme v každé domácnosti, je jogurt. Jogurt je bohatý na kyselinu mléčnou, vitamíny a vápník. Maska vytvořené z jogurtu je doporučována pro suché a poškozené vlasy. Dodává vlasům lesk a hebkost. K jogurtu je vhodné přidat také banán, který obnoví poškozenou pokožku hlavy.

Masku vyrobíme rozdrcením banánu, smícháním s jogurtem a následně přidáním žloutku. Necháme na vlasech působit 15 minut. Na suché a roztřepené konečky vlasů se hodí také med.

Přírodní produkty si poradí i s lupy

Velmi častým problémem jsou lupy. Důvodem jejich vzniku je špatná strava, stres nebo změna podnebí. Ideálním produktem při boji s lupy je citronová šťáva. Pozitivní vliv má také na vlasy, které zanechává jemné a lesklé. Připravuje se z ní oplach v kombinaci s trochou octa. Tato kombinace má také zesvětlující účinek, díky její kombinaci vzniká přirozený melír. Citronovou šťávu je vhodné kombinovat také s olivovým olejem.

Fotografie: Freepik

Přímo zázračným elixírem pro naše vlasy je obyčejné pivo. Jeho aplikace dodá vlasům lesk a budou opět působit zdravě. K výrobě různých šamponů a kondicionérů se používá již dlouhé roky, proč si tedy nezkusit vlastní pivní šampon vyrobit i doma. Do sklenice nalijte pivo a nechte pár hodin odstát, následně přimíchejte syrové vejce. Takto vytvořenou směs aplikujte na vlasy a nechte 20 minut působit. Poté opláchněte. Mimo blahodárný vliv přímo na vlasy tato směs působí regeneračně i na pokožku hlavy.

Zdroj: WomensHealthMag