Probrala se v nemocnici a nepamatovala si 20 let života. „Musela jsem znovu oplakávat mrtvé, nepamatovala jsem si, že bych porodila děti,“ říká žena

Fotografie: Depositphotos

Každý člověk by si měl dávat velký pozor na své zdraví. To má totiž každý pouze jedno, a proto je velmi důležité se o něj starat. Tato žena bohužel zapomněla 20 let svého života kvůli klíštěti.

Většina lidí si uvědomí důležitost zdraví až ve chvíli, kdy o něj přijdou. To je bohužel v mnoha případech velmi pozdě a pak pouze litují toho, že o sebe více nedbali. Tato žena o sebe dbala, ale přesto stačilo jedno klíště, které jí změnilo život a také vymazalo velkou část vzpomínek.

Hezký život před onemocněním

Žena jménem Claire Muffett-Reece se seznámila v roce 1995 v baru s mužem Scottem, s nímž měla v roce 2008 svatbu. Claire se živila jako novinářka a do jejího života vstoupili také dva synové, které vychovala společně se svým mužem. Claire dělala velice často zajímavé rozhovory se známými celebritami a vše se zdálo téměř dokonalé. Jednoho dne šla ale dřív spát, jelikož se necítila dobře a měla dojem, že je nastydlá.

Scott nemohl Claire probudit

Druhý den se Claire již neprobudila a ani její manžel Scott ji nedokázal probrat. Byla tedy velice rychle převezena do nemocnice a připojena k plicnímu ventilátoru. Zde začala mít epileptické záchvaty, a proto byla převezena do jiné nemocnice, kdy byl personál více zkušený a mohl by jí pomoci. Stále však byla v bezvědomí. Nakonec se zjistilo, že má Claire oteklý mozek kvůli encefalitidě. Celá rodina se musela začít připravovat na to, že Claire nepřežije.

Zlepšení stavu v nemocnici

Naštěstí se záchvaty Claire podařilo eliminovat a lékaři jí velmi pomohli. Teprve po 16 dnech mohla být odpojena od přístrojů a její tělo zvládalo fungovat samo. Její první otázkou po probuzení bylo, jak se mají kočky. V daný moment se jí dostalo odpovědi, že umřeli ještě předtím, než se Claire dostala do nemocnice. Všem připadalo divné, jak je možné, že si to Claire nepamatovala, ale lékaři brzy vysvětlili, proč tomu tak je.

Fotografie: Pixabay

Ztráta vzpomínek na posledních 20 let

Následně po tomto zjištění začal Claire její manžel Scott vyprávět, co všechno se za tu dobu stalo. Claire sice věděla, že má dva syny, ale vůbec si nepamatovala jejich narození, společné oslavy nebo cokoliv dalšího spojeného s nimi. Scott jí ukázal také fotografie z dovolené nebo společné fotografie s dětmi a Claire si vůbec nevzpomněla.

Jedinou dobrou zprávou bylo to, že si Claire vzpomněla na všechny jejich známé i na Scotta. Její ztráta paměti odpovídala tomu, že si nepamatuje nic za posledních 20 let. Dalších 5 týdnů strávila Claire ještě v nemocnici a když ji měla opustit, musela se smířit s tím, že se bude ještě dlouho zotavovat.

S rekonvalescencí pomáhala rodina i přátelé

Velkou výhodou bylo, že si Scott mohl vzít v práci volno a přátelé Claire se o ni také starali. Ta se cítila velmi bezmocně. Pokud občas viděla nějakou fotografii, na něco si vzpomněla, ale jen na malou chvilku. Hodně se vyděsila toho, když jí Scott vyprávěl o pandemii v souvislosti s onemocněním covid nebo o útoku z 11. září.

Celá její rodina jí pomáhá, protože Claire nemůže řídit auto nebo vařit, ale to nikomu z příbuzných nevadí a vzorně se o ni starají. Kariéra novinářky se opět rozjíždí, jelikož si Claire stihla přečíst všechny své rozhovory, které vedla s různými lidmi, nezapomněla psát a má stále talent jako dřív.

Zdroj: NDTV