Jak vybrat správný odstín barvy na vlasy. Jen tak budete vypadat mladistvě a přirozeně

Fotografie: Depositphotos

Jakou barvu vlasů byste si měla vybrat? Tuto otázku si klade mnoho žen. Výsledek barvení ne vždy splňuje očekávání. Situace se samozřejmě dá napravit, ale vaše vlasy jsou tím dost zatíženy.

Proto je lepší rovnou vědět, co vám sluší a čemu se raději obloukem vyhnout. S těmito barvami nešlápnete nikdy vedle a budete vypadat mladě.

Velmi tmavá plná barva

Na pozadí velmi tmavé a výrazné barvy vlasů vynikne obzvláště silně váš obličej. Proto budou vidět všechny jeho nepravidelnosti a nedokonalosti. Tato jednolitá barva vlasů se tedy hodí spíše pro mladší ženy, které mají souměrný obličej a dokonalou pleť. Tmavé vlasy také působí tvrdě a drsně, takže se nehodí pro každého. Obecně je lepší vsadit na světlejší a živější odstíny hnědé. Skvělá je například kaštanová barva.

Fotografie: Freepik

Blíže k přirozenosti

Ne nadarmo se říká, že ženě ze všeho nejvíce vyhovuje její přirozená barva vlasů. Samozřejmě většina z nás chce vyzkoušet něco nového nebo odstín trochu oživit, ale obecně platí, že je lepší volit takové odstíny, které nejsou příliš vzdálené vaší přirozené barvě vlasů. Cílem je spíše zvýraznit přirozenost než se stát zcela novým člověkem.

Platinová blondýna

Je to velmi krásná a žádaná barva, ale také je dost kontroverzní. Zesvětlení na tuto barvu je časově velmi náročné, pro vlasy hodně zatěžující a také drahé. Platinová blond se navíc podobně jako výrazně tmavá barva nehodí rozhodně pro každého. Pokud se však opravdu chcete stát majitelkou blond vlasů, doporučujeme vám začít s přirozenějšími odstíny, například se zlatavou a poté postupně zesvětlovat, pokud se vám to bude líbit.

Šedivé vlasy

Dnes stále více žen odmítá přebarvovat si své vlasy, pokud se jim začnou objevovat šediny. A je pravda, že i šedivé vlasy mohou být slušivé a trendy. Jen je potřeba umět je nosit. Například není vhodné nechávat si vlasy postupně odrůstat do šeda – bude to vypadat, že na sebe nedbáte a jen jste se zapomněla nabarvit. Pokud chcete na šedou přejít, je dobré zajít si ke kadeřnici a nechat si vlasy odbarvit. K šedým vlasům se také více hodí krátký stylový účes, který působí elegantně a šik.

Fotografie: Freepik

Pravidelné návštěvy u kadeřníka

Pokud plánujete barvit vlasy klasickou barvou, ujistěte se, že počítáte také s pravidelnými návštěvami u kadeřníka. U konečků budou již po pár týdnech patrné první odrosty a společně s nimi bude potřeba myslet také na obnovu barvy. Je to časově i finančně nákladná věc. Pokud se vám do toho nechce investovat čas i peníze, zvažte jiné možnosti barvení.

Zastaralé trendy

Stává se, že ženy nosí celá desetiletí tu samou barvu. Ta však logicky již mnohokrát vyšla z módy. Je tedy potřeba čas od času projít módní magazíny a inspirovat se na nové odstíny, střihy a metody barvení. Každý rok se na trhu objevuje spousta nových produktů. Nebojte se aspoň občas experimentovat.

Zdroj: Redakce