Jak dosáhnout bezchybně hladkého a svůdného podpaží. Přírodní produkty pomohou odstranit nevzhledné tmavé skvrny

Fotografie: Freepik

Patříte mezi ženy, které mají i po oholení problém s tmavým a nevzhledným podpažím? Naučte se několik triků, jak se jednou pro vždy zbavit nedokonalostí.

Podpaží se v posledních letech stalo velmi diskutovanou částí (zejména) ženského těla. Některé ženy preferují tzv. návrat k přirozenosti a odmítají jeho jakoukoliv úpravu (snad jen kromě barvení chloupků křiklavými barvami). Nicméně stále převládá ta část žen, která preferuje oholené a hladké podpaží. Nutno podotknout, že absence chloupků je výhodná už jen kvůli snížení pocení. Objevte triky, díky nimž budete mít podpaží vždy dokonalé.

Přírodní produkty odstraní tmavé skvrny

V případě, že vás trápí tmavé skvrny v podpaží, zkuste očistnou kúru za pomoci přírodních produktů. Ty pomohou odstranit odumřelé kožní buňky, následky nadměrného pocení či poškození po holení. Prvním trikem je využití gelu z Aloe vera. Ten napomáhá regeneraci poškozených kožních buněk, celkovému zklidnění pokožky, stahování rozšířených pórů a eliminaci tmavých skvrn. Gel jednoduše naneste do oblasti podpaží a nechte 15 minut působit, poté opláchněte. Používejte ho obden.

Fotografie: Freepik

Jinou možností je použití jedlé sody a citronu. Jedlá soda působí mj. jako peeling a pomůže vám odstranit odumřelé kožní buňky a uvolnit póry. Citron zase napomáhá odstranění tmavých skvrn na pokožce a má antiseptické účinky. Pro aplikaci této kúry, kterou je vhodné provádět 4x týdně, smíchejte polévkovou lžíci jedlé sody s čajovou lžičkou citronové šťávy a promíchejte. Vzniklou pastu naneste krouživými pohyby na podpaží a asi 5 minut oblast masírujte. Poté pastu opláchněte vodou.

Potřebujete-li podpaží projasnit, vsaďte na zeleninu

Pro celkové projasnění podpaží využijte obyčejné okurky či brambory. Okurky, které se v kosmetickém průmyslu používají zejména pro své hydratační účinky, dokážou mj. skvěle redukovat otoky, tmavé skvrny a pokožku celkově projasní. Chcete-li aplikovat okurkovou kúru, jednoduše podpaží po dobu 1 až 2 minut třete plátkem okurky. Ulpělou šťávu nechte asi 10 minut působit a poté ji opláchněte. Kúru opakujte jednou denně.

Rozhodnete-li se pro aplikaci brambor, také neprohloupíte. Brambory vám totiž pomohou pokožku nejen projasnit, ale také ji zklidní a eliminují nepříjemné svědění spojené s výskytem pupínků a zarůstajících chloupků. Pro aplikaci oloupejte a nastrouhejte jednu bramboru, která pustí šťávu. Šťávu následně slijte a naneste na podpaží, kde ji nechte 10 až 15 minut působit, poté opláchněte. Popřípadě můžete bramboru aplikovat stejně jako okurku.

Na podrážděnou pokožku aplikujte růžovou vodu

Trpíte na podrážděnou pokožku? Od ní vám uleví růžová voda, kterou zakoupíte v každé drogerii. Růžová voda pomáhá vyrovnávat pH pokožky, zklidňuje ji a zároveň ji projasňuje. Když doma smícháte jednu polévkovou lžíci růžové vody se lžící jedlé sody, získáte hustou pastu, jež bude působit jako peeling. Naneste ji na podpaží a nechte ji 5 až 10 minut působit, poté pláchněte. Postup opakujte 2x do týdne.

Fotografie: Freepik

Podrážděnou pokožku zklidňují také jablečný ocet a směs cukru a olivového oleje. Jablečný ocet odstraňuje odumřelé kožní buňky a zabraňuje množení bakterií. Aplikujete ho velmi snadno – do jablečného octa namočíte vatu a přetřete si jí podpaží.

Fotografie: Freepik

Až ocet zaschne, opláchněte ho. Cukr s olivovým olejem vám zase zaručí peeling, hydrataci a zklidnění pokožky. Dvě polévkové lžíce olivového oleje smíchejte se 2 lžícemi cukru. Pastu naneste na vlhké podpaží a minutu oblast masírujte. Poté ji nechte působit 5 až 10 minut a následně opláchněte.

Zdroj: WomensHealthMag