Jak vytvořit ideální šatník pro současnou ženu? Minimalismus a kapsulový šatník

Fotografie: Freepik

Kapsulový šatník je šatník sebevědomého člověka, který si cení sebe, svého času i peněz. Takové ženy vědí, jak se nejlépe prezentovat, aniž by musely nad svou garderobou každý den zdlouhavě přemýšlet.

Naslouchají ostatním, ale nepotřebují jejich souhlas, protože samy se často stávají předmětem napodobování a obdivu. Základem jsou klasické střihy v tlumených barvách a kvalitní materiály.

Jak má vypadat minimalistický šatník současné ženy?

Pro dosažení ležérního a elegantního vzhledu je dobré nepodléhat módním trendům a řídit se výhradně svým vlastním citem. Nutností je znát střihy, které mi sluší, neinvestovat do výstředních kousků a nešetřit na kvalitě. Ideální je nakupovat pokud možno neutrální barvy, které se jednoduše kombinují. Doplňky mohou být barevné a divočejší, ideálně potom doplní outfit pro různé příležitosti.

Volte jednotnou barvu šperků a dejte přednost kvalitě před kvantitou

Jestliže investujete do šperků ze zlata či stříbra, snažte se sjednotit výběr také s barvou doplňků. Pokud máte několik šperků z bílého zlata, budou se bít s kabelkou se zlatou sponou. Pokuste se tedy sjednotit všechny svoje doplňky a šperky do jedné barvy. Jde sice o maličkost, ale tento detail může pozvednout váš outfit.

Nejlepší materiály jsou ty přírodní, pokuste se také trefit svoji velikost

Přírodní látky (bavlna, len, vlna, hedvábí) způsobí, že bude váš oděv působit noblesnějším dojmem. Levné syntetické materiály jsou často lesklé, průsvitné a působí lacině.

Bez ohledu na parametry vašeho těla by vás vaše oblečení mělo zdobit. Pokuste se proto vybrat oblečení, které lichotí vašemu tělu. Pokud vám daná věc nesedí dobře, může se jednat o drahý designový kousek, který nikdo nedocení.

Přirozený make-up a upravené vlasy i nehty jsou základním doplňkem každé ženy

Denní make-up se správně umístěnými akcenty dodá obrazu úplný vzhled. Zaměřte se také na zdraví pokožky a vlasů. Nepokoušejte se všechny nedokonalosti maskovat pod dekorativní kosmetiku, nános produktů na obličeji nebývá slušivý, stejně tak ani okousané nebo odřené nehty, mastné neupravené vlasy nebo třeba špatně očistěné boty.

Minimalismus jako cesta k trvale udržitelnému kapsulovému šatníku

Nejjednodušší způsob, jak si vytvořit dokonalý kapsulový šatník, je minimalismus. Vyhněte se bezhlavému nakupování, opravdu dobře si promyslete, co čekáte od svého oblečení. Snažte se vyhnout levným řetězcovým prodejnám a zkuste hledat poklady v second handech. Nešetřete na kvalitě. Lepší je šetřit půl roku na kvalitní džíny, než si za stejnou cenu koupit patery řetězcové, které vám nepadnou dokonale.

  • nepoddávejte se prchavým impulzům,
  • přemýšlejte při oblékání nad možnými i nemožnými kombinacemi,
  • neberte ohled na ostatní a řiďte se jen svým vkusem a pocity.