Pleťové masky bez chemie pro zralou pleť. Připravit je zvládnete ze surovin, které máte doma

Fotografie: Depositphotos

Aby naše pleť byla schopná odolávat nepříznivým vlivům, musíme jí dodávat potřebné živiny. To, co naše pleť nejvíc potřebuje, překvapivě najdeme v běžných surovinách.

Jak roky přibývají, původně hebká a elastická pleť začne uvadat, hrubnout a začínají se tvořit první vrásky. S genetikou toho moc nenaděláme, ale můžeme výrazně ovlivnit jiné faktory, které mají na vznik vrásek vliv, říká lékařka Cynthia Cobb. Je to především hydratace a dostatek vitamínů, aby se naše pleť dokázala bránit volným radikálům z prostředí. Než se však rozhodnete pro koupi nějakého předraženého krému, zkuste nejdříve vyzkoušet masky z běžně dostupných surovin za pár korun. Obsahují totiž přesně to, co vaše pleť potřebuje.

Vaječný bílek

Vaječný bílek je z 90 % tvořen bílkovinami. A právě ty napomáhají ke zpevnění pokožky a stahování pórů. Výborně funguje na mastnou pokožku, protože napomáhá absorbovat přebytečný maz. Pleť je po bílkové masce proti vráskám příjemná na dotek, mírně stažená a také se rozzáří a projasní.

Vyšlehejte jeden bílek do pěnové konzistence. Přidejte 2 lžičky arganového oleje a čerstvě vymačkanou šťávu z půlky citrónu. Vše důkladně promíchejte, aby se jednotlivé ingredience dobře propojily. Masku naneste na obličej a nechte ji 20 minut působit. Poté ji důkladně smyjte vlažnou vodou. Vaše pleť bude pevnější, hydratovaná a bude mít sjednocený tón.

Citrónová šťáva

Hlavní zbraní proti vráskám je v této masce vitamín C, kterého je v citrónu velké množství. Má také antibakteriální vlastnosti a je to skvělý antioxidant. Pomáhá tak v boji s volnými radikály a pokožku omlazuje. Zároveň jí dodává rozjasněný a svěží vzhled.

Fotografie: Freepik

Pro výrobu masky smíchejte 1 lžičku čerstvě vymačkané citrónové šťávy, 1 lžíci tekutého medu, 1 rozšlehaný bílek a 1 lžíci bílého jogurtu. Vše důkladně promíchejte. Pomocí kosmetického štětce naneste masku na obličej a nechte ji čtvrt hodiny působit. Vynechejte oblast kolem očí. Obličej poté šetrně opláchněte.

Aloe vera

Aloe vera je známá svými zklidňujícími účinky, proto se užívá hojně k přípravě krémů i jako výživový doplněk. Obsahuje vitamíny E, C a A, které dodají pokožce správnou výživu a zajistí její elasticitu. Má i protizánětlivé účinky a můžete ji vyzkoušet i v případě, že máte jinak citlivou pleť.

Na výrobu masky použijte buď šťávu z listu aloe vera, které máte doma, nebo použijte zakoupený gel. K němu ještě přimíchejte pár kapek jojobového oleje. Ten má také blahodárné účinky na pleť. Masku naneste a nechte 10 minut působit. Poté smyjte. Tato maska zpomaluje stárnutí pleti a je vynikající pro boj s mimickými vráskami.

Olivový olej

Má antioxidační a hydratační vlastnosti. Je skvělým bojovníkem proti vráskám a tonizuje pokožku. Tato maska je zvlášť vhodná pro suchou a citlivou pleť. Má podobné účinky jako aloe vera. Bojuje proti volným radikálům a obsahuje vitamíny A a E. Přispívá tak k větší elasticitě pokožky a redukuje tvorbu vrásek.

Fotografie: Freepik

Olivový olej používáme samostatně. Můžete si ho večer nakapat na vatový tampón a jemně vetřít do pokožky obličeje. Olej už neoplachujte, ale nechte ho plně vstřebat. Pleť po něm bude hydratovaná, jemná a elastická.

Zdroj: Healthline, Healthline