Zimní pleťové masky, které pokožce poskytují maximální ochranu a připravit je zvládnete ze základních surovin sami doma

Fotografie: Freepik

Když chcete pečovat o svoji pleť, nemusíte vždy volit drahé kosmetické produkty. Kupříkladu nejlepší masky na obličej si snadno připravíte sami doma.

V okamžiku, kdy se (konečně) rozhodnete pečovat o svoji pleť, je důležité, abyste věděli, který z jejích čtyř základních typů máte. Obecně můžete rozlišit pleť normální (tzn. vyvážená pleť), suchou (je hrubší a snadno ovlivnitelná vnějšími vlivy), mastnou (pleť s lesklým povrchem a viditelnými póry) a pleť smíšenou. Každý z typů pleti vyžaduje jiný přístup, avšak pro všechny jsou vhodné obličejové masky. Naučte se připravovat tři, které vyhovují každá jinému typu pleti.

Čisticí maska pro mastnou pleť

Rozpoznali jste svoji pleť jako mastnou? V tom případě vám budou nejlépe vyhovovat masky na bázi jílu. Ty jsou skvělé pro hloubkové čištění zejména obličejových partií a zároveň pomáhají zmenšit roztažené póry. Pro domácí přípravu čistící jílové masky budete potřebovat: 2 čajové lžičky bílého jogurtu, 1 čajovou lžičku pomerančové šťávy a 1 čajovou lžičku kosmetického jílu (ten snadno zakoupíte v drogerii či lékárně).

Fotografie: Unsplash

Do menší misky dejte dvě lžičky bílého jogurtu a lžičku kosmetického jílu. Obě ingredience dostatečně rozmíchejte. Až budou smíchané, přidejte k nim čajovou lžičku pomerančové šťávy a opět promíchejte. Hotovou masku nanášejte na obličej ideálně kosmetickým štětečkem, který je k tomu určený a nechte působit 15 minut. Po uplynutí požadované doby masku opláchněte vlažnou vodou. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, opakujte alespoň 2x týdně.

Hydratační maska pro suchou pleť

Suchá pleť sužuje značné procento žen i mužů (zejména ve vyšším věku) a její celková kondice se ještě zhoršuje v zimních měsících. Abyste se vyhnuli enormnímu působení nepříznivých vlivů počasí na vaši pokožku, je dobré ji pravidelně ošetřovat. Skvěle vám s tím pomůže hydratační maska s pomerančovou šťávou, která pleti dodá ztracenou vodu, energii a vitamíny.

K přípravě hydratační masky budete potřebovat 2 polévkové lžíce hladké mouky, 2 polévkové lžíce pomerančové šťávy a 1 čajovou lžičku bílého jogurtu. Všechny ingredience smíchejte v menší skleněné misce za vzniku husté kaše. Hotovou masku aplikujte na obličej, nechte působit 10 – 15 minut a poté ji opláchněte. Vaše pleť bude hydratovaná, projasněná a díky přírodním antioxidantům zbavená volných radikálů. V zimních měsících se nebojte masku používat i 3x týdně.

Energizující maska pro normální a smíšenou pleť

I normální – tedy po všech stránkách vyvážená pleť, vyžaduje odpovídající péči. Abyste udrželi svoji pokožku zdravou a svěží, je důležité ji jednou za čas dopřát ozdravnou kúru. Skvěle se pro to hodí následující pomerančová maska. Na její přípravu si nachystejte 2 polévkové lžíce pomerančové šťávy, 1 polévkovou lžíci bílého jogurtu a 2 kapky esenciálního pomerančového oleje. Nejprve ve skleněné misce smíchejte bílý jogurt s pomerančovou šťávou.

Fotografie: Unsplash

Jakmile šťávu do jogurtu „zapracujete“, přidejte dvě kapky esenciálního pomerančového oleje a směs znovu promíchejte. Hotovou masku nanášejte kosmetickým štětečkem na obličej i dekolt a nechte ji působit 10 – 15 minut. Po uplynutí uvedeného času ji omyjte vlažnou vodou. Při aplikaci masky alespoň jednou týdně bude vaše pokožka svěží, hydratovaná a povzbuzená.

Zdroj: Chedonna