Důkaz skutečné lásky. Muž se stará o svou ochrnutou ženu už přes 60 let

Fotografie: Depositphotos

Skutečná láska nemusí existovat pouze v knihách. Čínský pár je důkazem toho, že pravá láska překoná všechny nástrahy, které nám život přináší. Muž se stará o svou ochrnutou ženu už přes 60 let.

Manželský pár z Číny je důkazem, že skutečnou lásku nenaleznete pouze v románech, ale i na tomto světě. Muž se ženou byli svoji pouhých 5 měsíců, když manželka onemocněla a ve svých 20 letech ztratila schopnost hýbat celým tělem. Manžel Du Yuanfa dodržel svůj manželský slib a v tomto případě se „v dobrém i ve zlém“ stalo skutečností.

Opustil práci, aby se staral o nemocnou ženu

Du Yuanfa, farmář žijící ve vesnici Sunjiayu ve východočínské provincii Shandong, opustil práci horníka, aby pečoval o svou nemocnou manželku Zhou Yu’ai poté, co v roce 1959, jen 5 měsíců po svatbě, ochrnula na celé tělo a ztratila schopnost přivést na svět dítě.

Fotografie: Pixabay

Zhou postihla záhadná nemoc, která ji postupně omezovala v pohybu, až zůstala paralyzována úplně. V té době Du pracoval v uhelném dole v nedalekém městě Tai’an. O tragické zprávě byl informován v dopise zaslaném jeho rodinou, jenž obsahoval krátký vzkaz: „Tvoje žena je nemocná a je upoutána na lůžko.“

Manžel se ihned vrátil domů

Du neváhal ani vteřinu, vzal si v práci dlouhou dovolenou a vrátil se domů za svou ženou. Tam ji uviděl ležet na posteli, neschopnou jakéhokoli pohybu a obstarání si i těch nejzákladnějších lidských potřeb. Celé její tělo bylo ztuhlé, nemohla se ani otočit nebo držet předměty v rukou. Du ji musel krmit po lžičkách.

Fotografie: Freepik

V nemoci i ve zdraví

Když rodina zjistila, že Zhou bude odkázána na cizí pomoc po zbytek svého života, Du si vzpomněl, co slíbil. V nemoci i ve zdraví, v bohatství i v chudobě. Nic nemohlo změnit jeho rozhodnutí opustit své zaměstnání a naplno se starat o svou nemocnou ženu, ať už to bude jakkoli náročné.

Spousta jeho přátel mu říkala, aby se rozvedl, to přece není život pro něj, ale Du o tom nechtěl ani slyšet. Zůstal se svou ženou v jejich kamenném, skromně zařízeném domě, kde se sám o všechno stará. Od domácích prací až po přípravu tradiční čínské medicíny. Neustále totiž hledá všemožné léky, aby Zhou ulevil.

Přes 60 let spolu

Ačkoli se zdá, že život páru není nijak šťastný, jejich příběh dojímá nejen celou Čínu, ale i svět. Du se o svou ženu stará už celých 60 let a nikdy, ani den, svého rozhodnutí nelitoval. Žije s láskou svého života, a to je to podstatné. Příběh Du a Zhou dává naději všem lidem na světě, že skutečná láska opravu existuje.

Zdroj: Cettinella