Muž se po třech měsících probral z kómatu. Jeho manželka mu okamžitě svěřila tajemství, ze kterého se rozbrečel

Fotografie: Depositphotos

Záhadná nemoc vstoupila do života mladého muže. Strávil dlouhé tři měsíce v kómatu, ale po probuzení ho čekalo nejšťastnější oznámení.

Joseph Cullen z anglického Derby jednoho dne ulehl s příznaky chřipkového onemocnění a silnými migrénami. Tři dny proležel v posteli, pak ale náhle zkolaboval a věci nabraly rychlý spád. V nemocnici byl uveden do umělého spánku a lékaři mu nakonec dávali jen malou šanci na přežití. Josephův stav se ale postupně začal zlepšovat, a tak mu mohla manželka konečně oznámit úžasnou novinu.

Hledání diagnózy

Zprvu lékaři netušili, co se Josephem děje, doma upadl do bezvědomí a byl převezen záchrannou službou do nemocnice. Tam pak přestal ovládat ruce i nohy. Lékaři po sérii vyšetření zjistili, že má otok mozku, a kvůli léčbě ho museli uspat. Drama v nemocnici probíhalo několik týdnů. Až po delším pátrání se zjistilo, že Joseph trpí autoimunitní encefalitidou.

V tu dobu mu po boku stála jeho žena, která se starala o jeho dva malé syny z předchozího vztahu. To největší překvapení, že čekají společnou holčičku, si však zatím musela nechat pro sebe. Denně se u Josephova lůžka modlila, aby se uzdravil. Sama později uvedla: „Nevěřila jsem, že Joseph přežije, v jednu chvíli situace vypadala beznadějně.” Lékařům se však díky nasazení kortikosteroidů podařilo situaci zvrátit. Otok mozku a míchy ustoupil a Joseph mohl být z umělého kómatu probuzen.

Šťastná novina

Teď nastala konečně chvíle pro jeho Billie, aby se s mužem podělila o to úžasné překvapení, jehož začátek promeškal. Joseph velice rychle po probuzení nabral plné vědomí, a tak jedna z prvních vět, kterou Billie pronesla, zněla: „Dobře, že ses konečně probudil, protože já jsem ve čtvrtém měsíci.” Reakce budoucího tatínka byla dojemná – ani se nesnažil zakrývat slzy. Po tom, čím si prošel, byla tato zpráva světlem na konci tunelu.

Joseph tedy započal cestu k plnému zotavení. Sám pak v průběhu další léčby vzpomínal, jak jeho dcera byla tou silnou motivací, aby to nikdy nevzdal. I když zpočátku vůbec neovládal své končetiny, postupně se jeho stav začal zlepšovat. Když Billie porodila malou Poppy, mohl už Joseph hýbat rukama a novorozenou dceru si pochovat.

Fotografie: Freepik

Čekají ho ještě další rehabilitace, protože momentálně se pohybuje pouze na invalidním vozíku. Dcera je však pro něj největší motivací – rozhodl se, že se kvůli ní zase postaví na nohy, stůj co stůj. Nakonec v nemocnici strávil celých 16 měsíců. I přes to měl velké štěstí, toto onemocnění je zákeřné a může způsobit jak trvalou paralýzu, tak i smrt.

Zdroj: Mirror