Manželé čekali dvojčata. Při porodu se však ukázalo, že na svět chce ještě jedno miminko

Fotografie: Depositphotos

Manželé se těšili na druhé dítě. Už od prvního ultrazvuku věděli, že budou mít dvojčata. Když se však děti narodily a lékaři je odnesly pryč, ukázalo se ještě další překvapení.

Doma měli desetiletého chlapce a rozhodli se, že mu pořídí sourozence. Moc si přáli holčičku. Jaké bylo jejich překvapení, když se na ultrazvuku dozvěděli, že čekají dvojčata. A měli to být chlapci. Místo holčičky tak budou mít doma tři kluky. V den porodu je však čekalo velké překvapení. Tatínek se neudržel a rozesmál se na celé kolo.

Místo jedné holčičky přišli dva kluci

Přestože vytouženou holčičku mít nebudou, těšili se na příchod dvojčátek. Maminka se neustále na vyšetřeních dotazovala, jestli je vše v pořádku. Sama totiž měla pocit, jako by se jedno z dvojčat nehýbalo. Vždy však byla ujištěna, že obě srdíčka bijí tak, jak mají, a těhotenství probíhá přesně podle tabulek.

Pak nastal den D, kdy pocítila kontrakce a spěšně se vydala do porodnice. Její manžel však u porodu být nemohl. Ten naštěstí probíhal bez větších komplikací. Byli u něj dva lékaři a nakonec za vydatné pomoci maminky byli na světě dva krásní kluci. Vše se zdálo v pořádku a lékaři zrovna odcházeli a nechali zbytek práce na sestře.

Vyděšená sestra přivolala lékaře zpět

Už byli pryč, když na chodbě zaslechli křik zdravotní sestry: „Stůjte, vraťte se!“ Maminka si na to moc dobře vzpomíná a tvrdí, že to muselo být slyšet přes celou porodnici a ona sama se vyděsila. Netušila, co se děje, proč sestra tak naléhavě přivolává lékaře. Stalo se to, co nikdo nechápal. Na narození čekalo ještě třetí děťátko. Lékaři přiběhli zpět a z jejich zmatených výrazů vyčetla, že jsou ještě překvapenější než ona. Jak to, že si za celou dobu nikdo na vyšetřeních nevšiml, že jsou v bříšku tři děti?

Naštěstí se miminko také narodilo zdravé. Sestřička pak vytočila číslo na novopečeného otce a dala telefon pyšné mamince, aby mu oznámila, co se stalo. „Jestli nesedíš, tak si sedni.“ Manžel ji ujistil, že sedí. Řekla mu, že porod proběhl v pořádku a všichni jsou zdraví, až na jednu maličkost. „Máme dva kluky a holku,“ oznámila překvapenému manželovi. Na druhém konci bylo chvíli ticho jako v hrobě – a pak se její manžel začal smát na celé kolo. A neodpustil si vtip o matrjošce.

Péče o trojčata je pro matku mnohem náročnější

Manželé se tak naprosto záhadným způsobem dočkali i vytoužené holčičky. Měli také velké štěstí, že vše probíhalo bez komplikací. Těhotenství i porod trojčat jsou mnohem náročnější než v případě jednoho dítěte. Tělo matky musí nést tři plody, což může výrazně zatěžovat její orgány a oběhový systém. Trojčata se také mohou narodit předčasně, což pro miminka představuje další zdravotní rizika.

rodiče s trojčaty
Fotografie: Freepik

A to nemluvíme o péči, kterou tři miminka potřebují po příjezdu z porodnice. A tak museli tito rodiče ze dne na den vše přeorganizovat a dokoupit výbavičku i kočárek. Do péče o tři malá miminka se většinou musí zapojit i někdo z rodiny, protože samotná maminka alespoň v prvních týdnech potřebuje velkou podporu od svých blízkých. Nakonec si s tím však i tito manželé poradili a jejich tři zlatíčka rostou jako z vody.

Zdroj: abcNews