27letá matka osmi dětí se podělila o svou chaotickou večerní rutinu. Většina žen by se z toho zbláznila

Fotografie: Depositphotos

Zeptejte se kteréhokoli rodiče a řekne vám totéž: ukládání dětí do postele není snadný úkol. Můžeme si tedy jen představovat každodenní boj mnohopočetných rodin.

Chloe Dunstan je 27letá matka osmi dětí, která se se světem podělila o pohled do svého života a o to, jak musí připravit svých 8 batolat do postele, což je velmi chaotický proces, který začíná každý den v 16:30 hodin. Chloe žije v Austrálii a ve svých 22 letech porodila tři děti. Rodina se pak rychle rozrostla a nyní má 10 členů, otce Rohana, matku Chloe a 8 malých dětí. Chloe se s námi podělila o pohled na svůj každodenní život a organizaci ukládání všech svých dětí do postele.

Osmičlenná rodina s dvojčaty a trojčaty

Maminka a její manžel sdílejí každodenní rutinu své rodiny prostřednictvím kanálu YouTube a také na Instagramu pod přezdívkou „chloeandbeans“. Po narození prvních tří dětí Chloe otěhotněla s trojčaty, ale ani to rodiče neodradilo od dalšího těhotenství. Tentokrát přišla na svět dvojčata. Mladá maminka v domácnosti tvrdí, že všechny její děti byly počaty přirozenou cestou. S celkem 10 členy se oba rodiče museli rychle naučit, jak efektivně organizovat rodinu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený chloe and beans (@chloeandbeans)

Logistika velké rodiny

Ukládání dětí do postele může být někdy komplikované. Lze si jen představit, jak obtížné je to s osmi dětmi. Proto Chloe začíná s přípravami v 16:30 hodin, kdy začíná chystat večeři. Zatímco připravuje jídlo, starší děti začnou uklízet v herně, mezitím mladší děti spí. V 18 hodin už jsou všechny děti u stolu a večeří. Chloe prozradila, že s manželem málokdy večeří se svými dětmi. V rušných dnech si Rohan a jeho žena mohou dovolit vychutnat jídlo až poté, co jdou všichni spát.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený chloe and beans (@chloeandbeans)

Po večeři se děti střídají v koupání a oblékání pyžam. Děti nemají televizi, po vyčištění zubů si sednou k Chloe a ta jim přečte pohádku. Maminka prozradila, že nashromáždila více než 1 000 knih, které jsou pečlivě uspořádány na polici. V osm večer už jsou všechny děti v posteli a Chloe s manželem mohou konečně strávit nějaký čas spolu. Maminka prozrazuje, že ačkoli to působí stresujícím dojmem, rodina si pomalu na toto tempo zvyká.

Velké rodiny jsou stále aktuální

Tyto „velké rodiny“ svět odjakživa fascinovaly. Touha po velké rodině může pramenit z toho, že rodiče vyrůstali buď sami, nebo obklopeni mnoha sourozenci. Pokud velká rodina představuje několik finančních, nebo dokonce logistických překážek, jak jsme viděli v případě rodiny Chloe, děti, které vyrůstají obklopené, se také učí sdílet, pomáhat si navzájem, ale také se socializovat, což je dovednost, která dětem umožní být úspěšnější v dospělosti.

Zdroj: Youtube / Life with Beans