Zapojte banán do své vlasové péče. Obsahuje důležité vitamíny pro krásu a zdraví vlasů

Fotografie: Freepik

Banán je bohatý na vitamíny a minerály, které mají příznivý účinek na celé tělo. Ale jen málo lidí ví, že má stejné účinky i na vlasy. Podporuje hydrataci, elasticitu a lesk, zabraňuje vypadávání vlasů a jejich nadměrnému maštění. Proč tedy utrácet peníze za masky na vlasy, když si můžete vyrobit účinnou banánovou masku za pouhou minutu.

Ochrana před poškozením horkým vzduchem i podpora růstu

Každá druhá žena používá termální úpravu vlasů: žehličky, kulmy a fény. Vlasy vystavené stálému působení vysokých teplot jsou křehké a poškozené. Pomůže jednoduchá banánová maska, která vyživuje a hydratuje.

Stačí rozmačkat několik velmi zralých banánů, aplikovat na celou délku vlasů a nechat působit půl hodiny. Opláchněte svým oblíbeným šamponem. Pokud smícháte rozmačkaný banán s vejcem, získáte skvělou masku pro růst vlasů a podpoříte i jejich lesk a hustotu.

Přidáním dalších ingrediencí získáte masku šitou na míru vašim vlasům

Rozmixujte banán se dvěma čajovými lžičkami olivového oleje a jedním vaječným bílkem. Nechte působit po dobu 15 minut, poté umyjte šamponem. Tato maska bojuje proti suchým a lámavým vlasům.

Další variantou je smíchání banánu rozšlehaného v mixéru se třemi lžícemi medu. Aplikujte na umyté vlasy osušené ručníkem. Nechte na hlavě 10-15 minut a opláchněte. Po dvou aplikacích budou vaše vlasy k nepoznání. Masku nepoužívejte častěji než dvakrát týdně.

Další ingredience, kterými posílíte účinek banánové masky:

  • Kokosový olej
  • Jojobový olej
  • Bílý jogurt
  • Avokádo

Banán je účinný i v boji s padajícími a nepoddajnými vlasy

Banány obsahují velké množství keratinu, který posiluje vlasový folikul. Pro tento účel by se banánové pyré nemělo nanášet na délku vlasů, ale přímo na pokožku hlavy. Proveďte lehkou masáž, vydržte 15 minut a opláchněte teplou vodou.

Fotografie: Freepik

Pokud máte tvrdé a nepoddajné vlasy a potřebujete prostředky pro trvalé zjemnění, pomůže vám banán. Chcete-li zvýšit jeho účinek, přidejte čajovou lžičku kokosového mléka. Důkladně promíchejte a naneste na celou délku vlasů a pokožky hlavy. Po 15 minutách opláchněte. Od tohoto dne budete mít nejměkčí vlasy na světě.

Univerzální hydratační maska pro všechny typy vlasů

Banánová slupka obsahuje tolik výživných látek jako maso. Takže běžte do kuchyně a vylovte ji z koše. Večer ji rozemelte v mixéru a přidejte do vašeho šamponu. Tímto šamponem si dvě minuty myjte vlasy a opláchněte. Efekt bude úžasný. Jakékoliv, dokonce i ideální vlasy, pravidelně potřebují k posílení nanesení masky.

Slabost je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů. Problém lze vyřešit pomocí banánové masky. Rozmačkejte zralý banán a jednoduše naneste na pokožku hlavy a vlasové kořínky. Opláchněte po 20 minutách. Opakujte rituál dvakrát nebo třikrát týdně.

Vitaminy pro krásu a zdraví vašich vlasů

Banány obsahují vitamin B1 je známý jako thiamin. Je odpovědný za správnou výživu vlasů, čímž reguluje jejich vypadávání a třepení. Vitamin B2 se zde objevuje jako riboflavin. Zajišťuje stabilní přívod krve do vlasové pokožky.

Čistá krev podporuje produkci erytrocytů, které zabraňují vzniku nadměrného mazu. Banánová maska ​​je tedy skutečně záchranou před většinou problémů s vlasy a pokožkou hlavy. Dalším důležitým vitaminem je B3 neboli niacin. Zlepšuje krevní oběh v koříncích, protože právě tam dochází k hlavním změnám.

Dalším zásadním vitaminem je pyridoxin, vitamin B6. Tvoří asi 35 procent všech obsažených vitaminů. Podílí se na tvorbě nových buněk a jejich růstu. Mezi další důležité prvky přítomné v banánu patří:

  • vitamin E,
  • kyselina listová a
  • vitamin B12.

Toto lehce dostupné tropické ovoce má obsahuje také velké množství hořčíku, který prospívá naší nervové soustavě, nezapomeňte proto i na vnitřní užití.