Každodenní rituál pro správnou péči o pleť. Omládněte o několik let

Fotografie: Freepik

Čištění pleti je velmi důležitou součástí péče o pleť. Díky tomu můžete svou pleť nejen zbavit nečistot, ale vhodně ji hydratovat a dodat jí pružnost.

Pokud jde o čištění pleti, potřebujeme něco dostatečně účinného, ale bezpečného. Obličej pokrývá pokožka, jejíž poškození jen tak neschováme, jako například poškození rukou a nohou. Právě proto, že obličej je velmi důležitou součástí lidského těla. Zpravidla bývá tím prvním, co vidíme. A nezapomínejme: zdravá pleť je krásná pleť.

Čištění pleti

Správně vyčištěná pleť je pak vhodná pro aplikaci různých tónovačů nebo hydratačních prostředků, které bude lépe vstřebávat. Hydrofilní odličovací olej je skvělý pro odstranění make-upu a také pro očistu pokožky od kožního mazu. Díky tomu získáte pleť, která je připravena na další péči – například na nanesení krému, který se bude lépe vstřebávat.

Fotografie: Freepik

Výhody čištění pleti

Správným čištěním pleti hydrofilním olejem přináší mnohé výhody. Tak například: tento olej se hodí pro všechny typy pokožky, včetně mastné. I když to může znít zvláštně, olej (tuk) rozpustí kožní maz (co je také tuk). Kromě toho si také poradí s make-upem, ať už je vyráběn na jakékoli bázi. Platí to o make-upu samotném i o ostatní dekorativní kosmetice, jako je rtěnka, oční linky, oční stíny nebo třeba řasenka. Tyto prostředky jsou totiž z velké většiny rozpustné v tuku. Pokud vám dojde odličovač, můžete použít i klasický olej.

Nevysouší pokožku

Pokud trpíte suchou pokožkou obličeje, pak jsou hydrofilní oleje tím pravým pro vás! Nevysouší ji totiž tak, jako třeba mytí obličeje mýdlem, pěnou nebo gelem. Navíc po těchto přípravcích máte pocit, jako by se vaše pokožka smršťovala. Problémem je totiž v tom, že se zbavíte mastné vrstvy pokožky, díky čemuž je pokožka ještě sušší. Hydrofilní odličovací olej vyčistí póry pokožky tak, jak má – zbaví ji toxinů. Díky tomu je vzhled pokožky zdravější a krásnější.

Fotografie: Freepik

Mladší pokožka

V olejích existuje mnoho antioxidantů, které jsou korigovány volnými radikály – a ty mají agresivní účinek na pokožku. Například vitamíny A a E. Také v procesu mytí masírujete obličej, což pomůže napnout pokožku. Díky obsaženým vitamínům a minerálům dostává pokožka všechny živiny, které potřebuje. Ty pronikají do nejhlubších vrstev pokožku. Kromě toho, že svou pokožku čistíte, ji tedy také vyživujete a hydratujete. To umožní lepší penetraci kyslíku.

Domácí hydrofilní olej

Smíchejte ricinový olej se světlejším olejem (avokádový olej, mandlový olej). Vezměte v úvahu, že ricinový olej by měl představovat 10–30 % z celkového množství. Čím je pokožka sušší, tím nižší je množství ricinového oleje. Pokud chcete, přidejte několik kapek svého oblíbeného éterického oleje. Vše dobře promíchejte. Vmasírujte do obličeje a nechte 3 minuty působit. Poté smyjte.

Zdroj: Women’sHealthMag