Mladší o 5 let – jde to i bezbolestně

Je vědecky dokázáno, že prostřednictvím správného životního stylu v kombinaci s pravidelnou péčí o pokožku, je možné dosáhnout až o 10 let mladšího vzhledu. Takže vypadat až o 5 let mladší není nemožné a může se to povést právě i vám. Vím, že mnohým z nás nebyla nadělaná genetická výbava, po které bychom toužili, ale jednoduchými triky si můžeme pomoci k mladšímu vzhledu. To už za to přece stojí, no ne?

Hroznové víno na krásu

Právě teď ho seženete v každém obchodě za pár korun, takže je ideální čas na „vinnou kúru“. Víno totiž obsahuje spoustu minerálních látek, ale hlavně resveratrol, který umí léčit civilizační nemoci, prodlužovat život, chrání pleť proti stárnutí a zbavuje tělo jedů, takže je skvělou prevencí proti celulitidě.

1.Dopřejte si půl kila vína denně. Můžete ho mlsat u televize místo brambůrků a tyčinek

2.Udělejte si z něj pleťovou masku. Rozmačkáním 100g hroznů, smíchejte se žloutkem a lžicí medu. Nechte působit dvacet minut.

3.Z rozdrcených jader si můžete vyrobit zdravý a jemný peeling na tělo.

Cvičením proti vráskám

Víte, že pohyb po dobu 30 minut denně zlepšuje aktivitu buněk ve svalech, a tím předchází jejich ochabování? Takže pokud, se rozhodnete jít běhat, plavat, tancovat nebo jezdit na kole, snažte to vydržet nejméně půl hodiny.

Zelený čaj místo pleťové vody

Pokud budete pravidelně popíjet antioxidanty nabitý zelený čaj, zničíte volné radikály, které vás dělají starší. Ideální by bylo vypít denně čtyři šálky. Vychladlý zelený čaj je také skvělé tonikum na pleť s akné nebo vyrážkami, ale i pleťová voda na mastnou nebo smíšenou pleť. Umí ji vysušit a stáhnout póry.

Spěte na zádech

Jako recept na krásu to doporučovala i Katharine Hepburn (americká herečka). Zřejmě věděla, že těžká hlava v poloze na břiše nebo na boku tlačí na obličej a prohlubuje vrásky. Odborníci prý podle nich dokonce poznají, na které straně ležíte. V každém případě si pořiďte dobrý polštář nejen kvůli zádům a správnému držení těla, ale i jako prevenci stárnutí .

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/FreeDigitalPhotos.net