Chyby, které dělá téměř každá žena při nošení bot na podpatku. Neničte si zbytečně zdraví

Fotografie: Freepik

Odborníci vysvětlili, jak byste měli správně nosit boty na podpatku, aby nedošlo k poškození žil a únavě nohou.

Většina žen zažilo ten pocit, kdy si po dlouhém dni stráveným v jehlových botách konečně sedly a pomalu si ani nebyly jisté, jestli ještě mají nohy. To je samozřejmě špatně, jelikož necitlivost a bolest nohou svědčí o tom, že nošení takové obuvi není nic zdravého a rozhodně to člověku neprospěje. Na druhou stranu se dá chápat, že se bez nich občas nedá obejít a vzít si je prostě musíte. Pro takové případy existují pravidla jejich nošení, aby nedocházelo ke zbytečným újmám.

Co se stane s tělem, jakmile si obujete boty na podpatku

Jakmile na sobě máte klasickou obuv, tak stojíte na rovném povrchu a všechny vaše orgány a klouby jsou rovnoměrně rozložené. Je to taková rovnováha těla, která je dobrým základem. Jakmile dívka nosí podpatky, posouvá tím své těžiště dopředu, čímž zmíněnou rovnováhu naruší. Aby se dokázala udržet na nohou a chodit, tak se poloha všech orgánů, kostí a páteře mění.

Fotografie: Freepik

To přirozeně vede k nestabilitě těla, jelikož v některých svalech napětí stoupá, zatímco v jiné zůstávají oslabeny. Pravidelné nošení těchto bot potom může vést k tomu, že se tento stav stane chronickým. Poté už je jedno, jestli se dívka jehel vzdá a začne nosit rovnou obuv, postižené části těla se už do původní polohy nevrátí.

Jak tedy podpatky správně nosit?

Správné nošení závisí na několika faktorech, vhodná velikost je hlavním. Nohy by neměly být sevřeny a drceny, na druhou stranu příliš velké boty taky nejsou žádná výhra. Většina dívek uvedla, že na nákupy chodí odpoledne, což je ideální čas, jelikož v tu dobu bývají nohy mírně nateklé a to pomůže vybrat správnou velikost.

Fotografie: Unsplash

Vědět byste také měli, jak často si je můžete dovolit nosit. Každý den by to být rozhodně nemělo. Pokud ženy nosí většinu času pohodlnou zdravotní obuv, tak si je mohou dovolit nosit maximálně dvakrát až třikrát týdně.

Fotografie: Freepik

Pro ženy se sedavou prací se doporučuje co hodinu vstát a projít se. Zároveň není na škodu mít v práci náhradní obuv a do podpatků se přezouvat v momentě, kdy je to opravdu nutné. Jakmile dojde k znecitlivění nohou, je dobré si v tomto momentu sednout, boty sundat a nohy mírně zahřát. To nastartuje krevní oběh. Po návratu domů je nutné nohy pomocí rukou pořádně protáhnout a teplá koupel v tomto případě také není na škodu.

Zdroj: TheList