Nejlepší cviky pro krásně vytvarované a pevné břicho. Užijte si léto v plavkách jako nikdy předtím

Fotografie: Freepik

Pokud i vy chcete do léta vypadat fit a shodit nějaké to kilo navíc, vyzkoušejte tyto účinné cviky, které dokonale vytvarují vaše břicho.

Léto je těsně za rohem a s ním se neodmyslitelně blíží také plavková sezóna. Tady se teprve ukáže, kdo co dělal během koronavirové krize. Někdo na sobě makal a někdo naopak zlenivěl. Pokud vás však trápí nějaké to kilo navíc, nikdy není pozdě na to začít s tím něco dělat! Důležité přece je něco pro sebe dělat a pohnout se z pomyslného dna směrem nahoru. S tím vám pomohou také tyto jednoduché cviky, které zatočí s břišním tukem a pomohou vám bříško hezky vytvarovat.

Fotografie: Unsplash

Prkno

Začneme hezky zlehka. Prkno je totiž sice velmi jednoduchý, ale naprosto účinný cvik, díky němuž procvičíte celou břišní plochu a zapojíte jak spodní a vrchní, tak i boční svalstvo. Nejdříve si tedy klekněte na kolena s dlaněmi opřenými o zem a poté zvedněte zadek a váhu umístěte mezi dlaně a špičky nohou. Záda musí být rovně, břicho napnuté a zadek stažený. Zůstaňte v této poloze minimálně půl minuty a poté opakujte.

Zvedání kolenou

Dalším jednoduchým, ale účinným cvikem, je také zvedání kolenou, při kterém budete namáhat zejména střed břicha a jeho spodní část. Lehněte si tedy na zem na podložku a ruce dejte za hlavu. Pokrčte nohy a kolena opřete o hrudník. Poté, bez pomoci nohou, zvedejte zadek a kolena vždy přitlačte více k hrudi. Několik vteřin setrvejte, poté se uvolněte a opět pokračujte. Cvik opakujte alespoň 15–20x.

Sedy-lehy

Klasickým cvikem na břicho s ověřenou účinností jsou také klasické sedy-lehy. Ty musí být prováděny naprosto precizně a pořádně, abyste dosáhli požadovaného účinku. Lehněte si na podložku a pokrčte nohy v kolenou. Ruce dejte za hlavu a poté zvedejte trup směrem k nohám a nazpět dolů tak, abyste se země dotkli vždy zhruba oblastí lopatek. Provádějte přibližně 25 opakování.

Fotografie: Unsplash

Prkno s rotacemi

Tento cvik budete provádět ve stejné poloze jako prkno, avšak s jednou výjimkou. Přidáte k němu rotace trupu do stran, čímž posílíte boční a mezižeberní svalstvo. Důležité je držet záda rovně a hýbat do stran pouze trupem a boky. Nesmí se vám pohnout ruce a také nesmíte ztratit stabilitu. Rotujte zhruba 20–30x.

Můstek se zvednutou nohou

Při tomto cviku si opět lehněte na podložku a pokrčte nohy v kolenou. Jednu nohu poté natáhněte tak, aby byla v rovné poloze ve vzduchu. Ruce položte vedle těla a následně pomalu s nádechem zvedejte pánev nahoru. Několik vteřin vyčkejte a opět se vraťte do výchozí polohy. Nohy střídejte a celé cvičení proveďte zhruba 10x na každou stranu. Tímto cvikem zároveň posilujete i hýždě a spodní část zad.

Zdroj: VeryWellFit