Zimní šatník neznamená, že musíte vypadat o 20 let staří jen kvůli tomu, že je venku zima

Fotografie: Depositphotos

Co je nejdůležitější na zimním šatníku? Aby vám ve svetrech a kabátech bylo dostatečně teplo, samozřejmě! Jen proto ale nemusí 40letá žena vypadat jako seniorka, která si nemůže z důchodu pořídit stylový nebo trendy kousek! Každá žena totiž může vypadat stylově a elegantně bez ohledu na věk nebo roční období.

Navíc od 40 let mají většinou ženy více času na sebe samé, děti pomalu odrůstají, domácnost vybavená, nejvyšší čas se začít věnovat sobě! A svému šatníku!

Stylový šatník na zimu

Zimní šatník zralé ženy musí být teplý a pohodlný, ale také může zahrnovat nejnovější módní trendy. Co se právě nosí a co je vhodné pro ženy po 40?

Kůže a kožené oblečení

Kůže? Ano! Dnešní doba si žádá odvážné kousky, navíc se hodí pro lidi každého věku. Kůže a kožené oblečení nadto vypadá velmi žensky a elegantně. Jaké kousky vybrat? Hodí se sukně, kalhoty nebo šaty. Právě šaty v přírodních tónech jsou velmi módní pro zralé ženy. Kožené oblečení se vhodně doplňuje s vlnou a vlněnými doplňky.

Červené a hnědé odstíny

Černá nebo šedá? To nejsou barvy pro odvážnou ženu. Navíc šedá je zima až příliš, proto volte jiné barvy. Můžete mít červený kabát nebo svetr, které budou vypadat zajímavěji. Vhodné jsou také odstíny hnědé, od světle béžové po tmavě kaštanovou barvu.

Plášť s kapucí

Co rády nosí členky britské královské rodiny? Pláště s kapucí, které vypadají velmi zajímavě, dalo by se říci aristokraticky a bohatě. Vybrat si můžete plášť v tmavých odstínech nebo károvaný.

Kabáty z ovčí kůže

Milujete přírodní materiály? Stylový kabát z ovčí kůže je skvělou součástí šatníku ženy ve věku 40-50 let, nadto vás zahřeje i v těch největších mrazech, ale stále vypadá elegantně. Vybírejte hlavně modely z ekologické kůže.

Kabát z ekokůže

Samozřejmou volbou může být také ekologická varianta kožichu – ekokůže nebo koženka, umělá kožešina. Kabáty vypadají stejně dobře jako z přírodní kožešiny, navíc jsou praktické a ekologické.