Ženské fráze, které mužům otravují život a je lepší se jim vyvarovat

Fotografie: iStockphoto

Ženy stále chtějí něco řešit. Rodinu, finance, kamarádky, sousedy, pomluvy a dalších spoustu věcí. Muži však většinou nechtějí řešit vůbec nic. Ne nadarmo se říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Každý je úplně jiný a přesto se dokážou mezi sebou milovat a nedovedou si představit život bez sebe.

Znáte však věty, kterým můžete mužům pěkně otrávit život? Myslíte si, že je neznáte? Omyl! Tyto věty používá každá z nás, často i nevědomky. Dnes si řekneme ty nejčastější, které většinu mužů vytáčí k nepříčetnosti.

Nic se neděje.

Tuto frázi bychom si mohli zařadit mezi nejčastější. Troufám si říct, že alespoň jednou v životě ji použila každá žena. Řekne-li žena, že se „nic neděje“, znamená to, že se děje naprosto všechno a všechno je úplně špatně. V tuto chvíli by se jí měl muž raději vyhnout obloukem.

Posloucháš mě vůbec?

Žena již několik minut vede monolog a najednou se zeptá: „Posloucháš mě vůbec?“ Tato otázka muže většinou zaskočí. Protože zřejmě v tuto chvíli absolutně nevnímá, co se mu žena již několik minut snaží vysvětlit.

„Protože“

Slovo „protože“ sice patří, co se týče slovních druhů, mezi spojky, ale je velmi často používáno jako odpověď, tedy spíš takové odseknutí. Toto slovo používáme především když jsme naštvaní a navíc dostáváme otázky, které nás dokážou ještě více vytočit.

Pokud však žena odpoví na otázku „Proč?“, kterou jí položil muž, „Protože!“, většinou nedojdeme k závěru. Muž totiž absolutně nepochopí, co po něm vlastně žena chce.

Ale táta by věděl, jak to má udělat.

Pokud chcete partnera vytočit k absolutní nepříčetnosti, rozhodně k tomu dopomůžete tuto větou. Stejně tak slovo „táta“ můžete nahradit bývalým přítelem nebo sousedem, naštve je to úplně stejně. Pokud víte, že váš partner něco nezvládne udělat, pozvěte si na to raději odborníka. Dnes již narazíme na tzv. hodinového manžela v každém městě.

Kamarádky manžel …

Pokud budete srovnávat svého muže s jinými, rozhodně ho tím nepotěšíte. Nikdo nemá rád srovnávání s ostatními, především v tom případě, že mu je dáván za příklad někdo „lepší“.

Jsem ti to říkala!

Pokud partner udělal chybu, na kterou jste ho před tím upozorňovala, rozhodně ho touto frází nepotěšíte. Pokud je z chyby navíc zklamaný a smutný, nesnažte se ho vytočit ještě víc. V tuto chvíli byste ho naopak měla podpořit a utěšit.

Nemám co na sebe.

Plná skříň oblečení  a vy opravdu nevíte, co si máte vzít na sebe? Tuto větu použila už každá žena a kdo tvrdí, že ne, tak lže! Muž většinou mívá přibližně třetinový šatník, než žena a vždy má co na sebe.

Další fráze

Vět, kterými dokážeme partnera naštvat je opravdu mnoho. Každého však dokáže naštvat něco jiného. Dalšími frázemi rozhodně jsou:

  • Máš mě ještě rád?
  • Už jsem řekla!
  • Měl bys udělat…
  • Možná.
  • Měli bychom si promluvit.

Pokud chcete mít šťastní partnerství, zkuste se, pokud to jde, co nejvíce těmto frázím vyvarovat.