Mladá dcera rodičům přinášela jen starosti, až to vyústilo v nepříjemnou výměnu názorů

Fotografie: Depositphotos

Mezilidské vztahy jsou komplikované, tím spíše ty rodinné. Ne vždy totiž děti splňují očekávání svých rodičů. Rodiče vychovávají děti podle svých nejlepších zásad, přesto se dítě chová jinak. Co mohou dělat rodiče v případě, že je jejich dcera lidově řečeno do větru a pořizuje si děti s různými muži?

Přesně to trápí i manžele z dnešního příběhu, jejichž dcera se chová úplně jinak, než byla vychována a s každým mužem si pořizuje další dítě.

Celý život spolu

„Jsme spolu více než 25 let.“ Tak začínají příběh rodičů, kteří prožili celý život spolu a nikdy nepomysleli na rozvod, byť se to několika jejich přátelům stalo a rozvedli se.

Fotografie: Depositphotos

Jsou hrdí na to, že byli celý život spolu a prošli spolu veškeré radosti i trápení, která se samozřejmě nevyhnula ani jim. Z lásky se jim narodila jediná dcera, kterou milují a snaží se jí pomáhat. Trápí je však, že je tolik odlišná a z každého vztahu si odnáší další dítě.

Odlišná nehledě na výchovu

„Máme již dospělou dceru, která s námi už nějakou dobu nežije,“ začínají svůj příběh, který pokračuje vyprávěním o dceřině dětství a dospívání, kdy se jí snažili oba jít příkladem nejen svou láskou, oddaností a věrností. Vychovali ji jako laskavou a citlivost ženu a mysleli si, že je také rozumná. Snažili se jí také ukázat, co je láska.

Dívka však vyrostla a rodiče jí přestali poznávat a chápat. Dcera je totiž šokovala, protože pro ni je život příliš krátký na to, „aby ho strávila s jedním mužem“. Těžko tento názor akceptují.

Fotografie: Depositphotos

S každou další zamilovaností dítě

Přesně to, co dcera říká, také koná. Bezhlavě se zamilovává a z každého vztahu si odnáší další dítě. První manželství se jí rozpadlo, protože jí manžel podváděl. Kvůli manželství však nedokončila univerzitu.

„Už jsme jí nikdy nepřesvědčili, aby si vzdělání dodělala, přitom jsme jí nabízeli pomoc s hlídáním vnoučka, kterého jsme si zamilovali,“ podotýká paní. Netrvalo dlouho, potkala tentokrát muže o 15 let staršího a byla opět těhotná. „Tolikrát jsme jí prosili, aby se vzali a svůj vztah legalizovali.“

Další rozchod a nový muž

„Ještě jsme si nezvykli na tuto situaci, ale vnoučata máme rádi, snažíme se jim pomáhat,“ doplňuje pán, který nechápe, že dcera už není ani s mužem svého druhého dítěte.

„Právě nám oznámila, že se opět přestěhovala, tentokrát do pronajatého bytu. Je těhotná. Po měsíci vztahu s mužem, kterého ani neznáme. Je to pro nás strašně deprimující.

Je jí teprve 25 let, kolikrát se to ještě stane? Nyní žije z rodičovských dávek, ale takhle se přece nedá žít?“ uzavírají příběh manželé, kteří si už nevědí rady, co s dcerou dělat.