Tajemství rodinného života, která rozhodně nikomu neříkejte

Fotografie: Getty Images

Existují lidé, kteří se se svými problémy rádi dělí s přáteli. Někdy jim přátelé udělí dobrou radu, jindy stačí prostě se vypovídat. Pak ale existují lidé, kteří drží jazyk za zuby a nikdy by nepřiznali (ani svým nejlepším přátelům), že je něco tíží.

Která skupina lidí je na tom lépe? Ta co to pustí ven, nebo ta, která to drží uvnitř? Mohlo by se zdát, že právě první skupina, která si uleví. Avšak pozor. Psychologové varují, že informace mohou být v budoucnu použity proti vám!

Štěstí miluje ticho

V životě každého páru se občas objeví něco, co nás hrozně otravuje. Neznamená to, že toho druhého již nemilujeme. Tady tyto skutečnosti bychom si právě měli nechat pro sebe. Držet jazyk na zuby pomáhá udržet dobré vztahy nejen mezi partnery samotnými, ale také mezi jejich blízkými. Hádkám ve vztahu se bohužel nevyhne nikdo. Vaši blízcí si ale budou pamatovat chyby, kterých se váš partner dopustil.

Výše platu

Výše platu – to je snad největší tabu, které bychom neměli nikde sdělovat. A to ani v rodině. Je samozřejmé, že partneři navzájem tyto informace sdílejí. Musí – protože spolu sdílí i finanční náklady. Avšak je lepší neříkat ostatním lidem o tom, kolik váš partner vydělává, jaké má auto nebo byt. Nejde o informace, o kterých by se mělo diskutovat.

Další problémy, o kterých netřeba říkat přátelům

Mezi další problémy, které bychom neměli říkat ani nejlepším přátelům, jsou tyto:

  • Osobní problémy partnera: váš partner vám věřil a svěřil se vám. Pokud s někým nevychází nebo má komunikační problémy s někým jiným, pomozte mu je překonat.
  • Sex je otázka dvou lidí. Nikomu neříkejte o úspěších a neúspěších a dalších zajímavostech intimní povahy.
  • Finanční problémy. S těmi vám přítel nepomůže a nepravý přítel z nich může mít dokonce radost. Finanční problémy by měly zůstávat a řešit se v rodině.