Způsoby, jak se dostat z neúspěšného vztahu. Najděte odvahu a netrapte se déle, než je to nutné

Fotografie: Freepik

Neúspěšný vztah je pro každého stresující situace. Provází ji pláč, vztek, nespavost, špatné svědomí, ale i pochybnosti. Přečtěte si, jak z takového vztahu ven, uleví se Vám. Zachovejte respekt a důstojnost.

Vždycky potřebujete, aby ten druhý vyslyšel Vaše argumenty. Pro co největší úspěch mluvte klidně, bez přílišných návalů emocí, vyhýbejte se agresi i nepřátelskému tónu. Snažte se i nadále udržet dobrý vztah plný příjemných vzpomínek bez zbytečného obviňování, které Vás bude později mrzet, a dokonce může i úplně rozvrátit Váš vztah.

Fotografie: Freepik

Dostaňte se z neúspěšného vztahu

Není dobré jen tak odejít a utnout vztah. Velmi důležité je nejprve si promluvit se svým partnerem. Nemůžete jen tak utéct. Vysíláte tím signály sobectví, ale i strach. Takové činy Váš vztah ještě více zkomplikují. Buďte otevření, přátelští a komunikativní. Mluvte o svých problémech, jinak se Vám nic vyřešit nepodaří.

Zároveň myslete na to, abyste byli vždy upřímní. Jakákoli lež jednou vyplave na povrch, zaděláváte si tím na další problémy. Je těžké být oklamán. Pokud máte upřímný dialog se svým partnerem, je možné, že to pomůže zachránit Váš vztah.

Když člověk v záchvatu pocitů ztratí kontrolu nad svými emocemi, porušuje to celý význam konverzace. Hněv je špatný pomocník. Zůstaňte klidní. Zároveň myslete také na to, že je nejlepší vyřešit vztahové problémy jen ve dvou. Přilákání třetích stran, které situaci neovládají, může být chabou pomocí. Dva lidé, kteří sdíleli intimitu společně, spolu byli v radosti i potížích, vytvářeli společné vzpomínky a musí řešit své problémy bez přítomnosti třetích osob.

Fotografie: Freepik

Rozhodně zbytečně nezdržujte dobu rozchodu. Pokud to má smysl, na vztahu pracujte, pokud ne, netrapte se zbytečně moc dlouho a oddělte své životy rovnou. Touha vyhnout se stresu a oddálit bolest je špatné rozhodnutí. Prodloužení vztahu má negativní dopad na oba partnery. Pokud jste se rozhodli odejít, je nutné to udělat co nejdříve. Čím déle budete v nespokojeném vztahu žít, tím více se budete trápit.

Chcete-li snížit bolest z rozchodu, můžete sdílet své zkušenosti s blízkými přáteli. Nevypisujte to na sociálních sítích, na veřejnosti. Nechte si své emoce pro sebe a své blízké, kterým na Vás opravdu záleží. Během rozchodu se nevracejte ke starým problémům, na kterých už nezáleží. To povede k vytvoření silného nepřátelství.