Manipulace převlečená za vyznání lásky: Známky poukazují na věčnou potřebu kontroly

Fotografie: Depositphotos

Je krásné, když vám někdo vyznává lásku. Ale pokud už to ten člověk přehání, je třeba se nad tím zamyslet, aby to náhodou nebyla jen jeho taktika.

Asi není nic hezčího než začátky milostného vztahu. Každý člověk se totiž rád cítí milovaný a také zamilovaný. Jenže bohužel existují věci, na které byste si měli dávat pozor. A o jedné takové se právě budeme bavit. Je totiž dost možné, že narazíte na partnera, který vás bude přehnaně obdivovat, a vy nakonec skončíte jako jeho oběť, kterou bude moci manipulovat. Pozor na to.

Co to je „bombardování láskou“?

Jednoduše řečeno je to zkrátka útok lásky. Dostáváte tisíce komplimentů, desítky dárků a miliony projevů lásky všeho druhu, které mají za cíl jen jedinou věc – manipulaci. Obvykle se to děje na začátku vztahu, kdy má každý ještě růžové brýle. Člověk má najednou pocit, že našel svou spřízněnou duši, přemýšlí, jak je možné, že tento vztah probíhá tak nějak bez problémů, a věří tomu, že dokonalý partner už byl nalezen.

„Miluji tě.“ Při vyznání lásky je klíčové vybrat okamžik, kdy jsou oba partneři připraveni

Na vyjádřené lásce samozřejmě není nic špatného. Ale pokud se jedná o výše zmíněné bombardování, spočívá problematický prvek v záměru jednoho ze dvou partnerů. Ten má totiž za cíl manipulovat, mít navrch a vytvářet závislosti. Obvykle se tento člověk snaží vyhrát svého partnera a když se mu to konečně podaří, stane se najednou urážlivým a začne svojí láskou manipulovat.

smutná dívka
Fotografie: Freepik

Známky tohoto bombardování

  • Rozmazlování – partner neustále dává nečekané a především velmi drahé dárky na znamení toho, že vás opravdu miluje.
  • Neustálá potřeba – chce být neustále s vámi, ale až tak moc, že se nakonec budete cítit špatně, že chcete trošku svého volného času.
  • Komplimenty – na tom, když člověk dostává komplimenty, není nic špatného. Horší je, když tyto komplimenty přicházejí neustále, to už to může být nepříjemné.
  • Izolace od přátel – na začátku vztahu chce být každý se svým partnerem, co nejvíce to jde. Jenže v tomto případě se váš partner bude snažit oddělit vás od vašich přátel.

Zdroj: Mama365