„Miluji tě.“ Při vyznání lásky je klíčové vybrat okamžik, kdy jsou oba partneři připraveni

Fotografie: Depositphotos

Poprvé vyznat partnerovi hlubokou lásku je krok, který byste neměli dělat lehkovážně a rozhodně ne po první schůzce. Zjistěte, zda se dá vůbec říct, kdy nastane ten nejlepší čas.

Říct poprvé „miluji tě“ může být stejně tak vzrušující jako nervy drásající. Nejspíš vás napadne, kdy je ten správný čas to říct a zda budou vaše pocity opětovány. Zamilovanost s sebou přináší i silnou hormonální bouři, která však jednou odezní a neměla by se míchat dohromady se skutečnou láskou. Jak poznat, že partnera skutečně milujete, kdy mu to říct a jak zvýšit šanci, že vaše vyznání opětuje?

Je to jen chtíč, nebo k partnerovi cítíte i něco hlubšího?

Člověk, který není v zajetí pouze krátkodobé zamilovanosti, nebude mít problém představit svého partnera rodině a přátelům. Pokud o sobě a svém partnerovi mluvíte v množném čísle „my“, je to další znamení, že vaše city jsou hluboké. Také nemáte problém s ním sdílet osobní informace i svá tajemství. Ve vašem vztahu pociťujete vzájemnou závislost i respekt a jste k sobě navzájem ohleduplní? Pak jste nejspíš připraveni partnerovi vyznat lásku.

Kdy byste měli říct „Miluji tě“?

Neexistuje žádný harmonogram nebo vzorec pro to, kdy je vhodné vyjádřit své pocity, protože každý vztah je jedinečný. Láska zahrnuje hluboké emoční spojení, důvěru a respekt a měli byste si být jisti, že tyto pocity skutečně prožíváte. Pokud spolu chodíte jen pár týdnů, může být příliš brzy na to říct „miluji tě“. Je důležité vzít si nějaký čas na to, abyste se vzájemně poznali a vytvořili silné základy před vyjádřením tak intimních emocí. Na druhé straně, pokud spolu chodíte několik měsíců nebo déle a cítíte, že váš vztah je silný a zdravý, už neotálejte. Rozhodně nastal ten správný čas.

Bude mé city opětovat?

Věnujte pozornost činům a slovům svého partnera. Vyjadřuje vám lásku a náklonnost? Mluví o společné budoucnosti? Pokud ano, nejspíš je váš partner připraven slyšet od vás vaše vyznání a dost možná na něj už dávno čeká. Pokud však působí nejistě a zdá se, že ještě nemá zcela jasno ve svých pocitech, je lepší počkat, dokud se nebude cítit stejně jako vy. Nakonec se totiž může ukázat, že jeho city nebyly tak silné, a vy si ušetříte zklamání z neopětovaného vyznání.

vyznání lásky
Fotografie: Freepik

Lásku nevyznávejte pod tlakem

Je důležité si uvědomit, že říct „miluji tě“ je velký krok v jakémkoliv vztahu a není nic špatného na tom, když nejste připraveni. Neměli byste se cítit pod tlakem, abyste to řekli jen proto, že to řekl váš partner, nebo proto, že si myslíte, že se to od vás očekává. Vezměte si čas na zhodnocení svých pocitů a stavu svého vztahu, a až budete připraveni, vyjádřete svou lásku způsobem, který se vám zdá autentický a pravdivý.

Zdroj: Aol