Představa mužů o ženách v domácnosti se v 21. století málokdy setkává s realitou. Může to být i důvod k rozpadu vztahu

Fotografie: Freepik

Je žena v domácnosti povinností nebo zbytečným přežitkem, vzhledem k tomu, v jakém století žijeme? Zjistěte, jaké jsou obecné představy o tom, v jakém věku by žena měla umět vařit, prát, uklízet a starat se o manžela.

V dnešní moderní době existují pračky na špinavé prádlo, sušičky na jeho sušení a také myčky na nádobí. Moderní doba nám usnadňuje život a my se tak nemusíme starat o spoustu věcí. Robotické vysavače si můžete nastavit na určitý čas a než přijdete z práce domů, můžete mít uklizeno. Vy si tak můžete užívat civilizačních výhod a věnovat se více sobě nebo odpočinku.

Fotografie: Freepik

Příběh vypráví o ženě, která se stala otrokem domácnosti

Mladá dívka si řekla, že nikdy nebude jako její tchyně. Je jí 23 let a společně s manželem, který je o něco starší, mají čtyřletého syna. Ani na vteřinu nelitovali toho, že se stali rodiči takhle brzy. Překonali všechny překážky a užívají si života. Manželský život jejího muže nezměnil, stále se umí posadit na gauč a hrát hry na konzoli. Má dobře placené místo v kanceláři a také se u nich v rodině neobjevují finanční potíže.

Anton rád tráví čas se svým dítětem. Dává mu spoustu hraček, o kterých snil on sám, nemá žádné špatné návyky. Velmi miluje svou matku a pravidelně ji navštěvuje, společně s rodinou. Jeho matka je podle ženiných slov vynikající žena, plná energie, usměvavá a září. Chvíli spolu dokonce chodily na jógu. Na svůj věk rozhodně nevypadá, s každým se snaží být za dobře.

A to je možná kámen úrazu. Pokaždé, když rodina přijede od tchyně, začnou se manželé hádat. Neustále se Anton zmiňuje o tom, že žena doma nedostatečně uklízí. Nevaří dobře, málokdy utírá prach a sbírá špinavé nádobí. Naštěstí je pořád ještě mladší než tchyně, ale i tyto poznámky mohou ženu poznamenat.

Fotografie: Freepik

Žena omezila návštěvy u tchyně, aby měla klid v duši

Každá žena někdy dělá špatné věci nebo nedělá během dne vůbec nic. Někdy na to není čas, jindy zase energie. Od jisté doby se žena snažila eliminovat návštěvy u tchyně, aby měla klid. Nedávno ji totiž i sám syn řekl, že se mu nelíbilo, jak mu uvařila kaši.

Žena má ale skvělé argumenty, dnešní doba už není dobou kamennou a vše máme automatizované. Všechno potřebné si můžete koupit online, existují zásilkové služby, vlastně nemusíte ani vyjít z domu a všechno vám přivezou. Včetně hotových jídel. Pro někoho je to výhoda, protože rád bloudí lesem nebo ulicemi a užívá si života venku. Nechce trávit hodiny vařením nebo úklidem. Vždy je ale dobře se starat sama o sebe a učit se nové věci.

Žena nakonec dostala od manžela ultimátum: buď se stane ženou v domácnosti se vším všudy, nebo ji opustí i s dítětem. Řekl, že má více peněz a najde si dobrého právníka, aby bylo všechno podle jeho představ. Žena chápe, že je na jednu stranu trochu líná, na druhou nevím, jestli by vaření, praní a úklid dennodenně vydržela.