Tchyně z nějakého důvodu nepřijala roli babičky. Je to normální?

Fotografie: Freepik

Nepokoušejte se porozumět rodinným tradicím a vztahům jiných lidí. Mohou se zásadně lišit od toho, na co jste zvyklí.

Často se stává, že ženy mají špatný vztah se svoji tchyní. Někdo má v tomto ohledu naopak štěstí a se svojí tchyní vycházejí nadmíru dobře, takové ženy získaly druhou maminku. Tento příběh je jiný. Zdá se, že mezi s sebou takový vztah vlastně vůbec nemáme. Nyní se vám naši situaci pokusím vysvětlit.

„Babička“ je nádherná blondýnka

Moje budoucí tchyně právě dosáhla padesátky, když jsme se seznámili. V ten den, kdy jsem ji poznala, jsem se dozvěděl, že pracuje jako administrátorka v salonu krásy. Její vzhled tomu odpovídal. Výrazná blondýnka s dlouhými řasami, vytetovaným obočím a jasně červenou rtěnkou na rtech. Samo sebou jí nechyběl make-up a boty na podpatku. Victoria chodí několikrát týdně na rande. Pravidelně také pořádá kurzy jógy, setkání s přáteli a kosmetické procedury. Na naši svatbu se připravila lépe než my a všichni ji obdivovali.

Fotografie: Pixabay

Po svatbě jsme se nastěhovali ke tchyni. Mluvili jsme spolu velmi zřídka, protože raději trávila čas mimo dům. Prakticky nevařila a nikdy si s námi nesedla ke stolu. Upřímně řečeno, velmi mě zajímalo, jestli se tak chovala vždycky. Ale manžel o tom nechtěl mluvit. Dozvěděla jsem se, že je mužův otec opustil okamžitě po jeho narození. Z nějakého důvodu mě nepřekvapilo, že její vztahy s muži nejsou funkční. Tváří se tak lhostejně.

Brzy jsem otěhotněla a tchyně to odmítala

Brzy jsem zjistila, že jsem těhotná. V předvečer 8. března jsem připravovala slavnostní večeři a udělalo se mi špatně. Požádala jsem tchyni, aby mi pomohla. Ona se jen usmála: „Moje milá, jaké vaření? Utíkám na firemní večírek, uvidíme se zítra!“ Druhý den zjistila, že se stane babičkou. „Jste mladí, kam spěcháte? Měli jste žít chvíli pro sebe. Třeba si do rozmyslíte,“ pronesla naprosto vážně. Na vnouče se příliš netěšila a po porodu se toho moc nezměnilo. Akorát potíže se prohloubily. Tchyně vždy někam odešla a vrátila se večer.

Fotografie: Pixabay

K vnukovi se prakticky nepřiblížila. Maximálně mu poslala vzdušnou pusu. Jednou jsem musela pro vodu a malý nespal. Požádala jsem tedy tchyni, aby si k němu sedla. Ona ležela v motýlí poloze na podlaze a neodpovídala. Meditovala se sluchátky. Maličkému bude rok a babička s ním nestrávila nikdy ani hodinu v kuse. Ptala jsem se, proč mé žádosti o pomoc ignoruje. Prý není moje chůva. „Vy jste chtěli dítě, tak se o něj nyní starejte sami,“ odpověděla.

Má matka chce být babičkou, ale žije daleko

Je mi smutno, má matka žije daleko a nemůže přijet. Každý týden posílá balíky pro vnuka a sní o tom, až ho uvidí. Brzy povyroste a pojedeme ji navštívit. Nakonec můj syn zjistí, jak vypadá skutečná babička. Victoria se nakonec odstěhovala k příteli a téměř s námi nekomunikuje. Na návštěvy takřka nechodí. Možná stojí za to opět si s ní promluvit a vysvětlit jí, jak je důležité, aby s vnukem trávila čas.

Fotografie: Pixabay

A co vy? Souhlasíte s tím, že ne všechny ženy chtějí zůstat doma a hlídat vnoučata. Je to normální, že se moderní lidé zralého věku snaží vymanit ze stereotypů a žít tak, jak se jim líbí. A lidé v jejich okolí tomu ne vždy dokáží porozumět.

Zdroj: UberAlles