Den za dnem ignoroval svou ženu a děti, až bylo pozdě

Život není jen o práci, je především o vztazích, které máme se svými blízkými. Příběh, který se vám chystáme vyprávět, je o otci jedné rodiny ze Singapuru, který bojoval s nedostatkem rovnováhy mezi pracovním a osobním životem. Jak to nakonec dopadlo a proč vám jej vyprávíme? To se dozvíte na konci.

Kariéra nade všechno

Byl jednou jeden muž. Tento muž byl velmi příkladný a pracovitý člověk, který tvrdě pracoval, aby se mohl dobře postarat o svou ženu a tři děti. Po nocích studoval, aby tak mohl získat ještě lepší práci. Výjimkou byly neděle, které pravidelně trávil se svou rodinou. Společného času ale bylo stále méně. Pokaždé, když si jeho rodina stěžovala na nedostatek společného času, říkal, že to dělá pro ně, aby měli více peněz a lepší život.

Po čase přišla kýžená odměna. Zkoušky dopadly nad očekávání a krátce na to mu byla nabídnuta nová lépe placená práce. To byl sen! Konečně mohl zajistit svou rodinu a dát jim všechno, co si kdy přáli. Ale jak už tomu tak bývá, když něco dostaneme, chceme stále víc. A tak muž pokračoval v těžké práci, přibral si na univerzitě další studijní předměty a doufal v povýšení. Rodina jej vídala čím dál tím méně. Odpověď na jejich protesty však byla stejná, jako vždy. Dělal to přece pro ně.

Čas se nedá vrátit zpět

Neděle už dávno nepatřily rodině. Muž se musel stýkat s obchodními partnery a budovat svou kariéru. Když mu žena vyčítala, že s nimi tráví ještě méně času, dostala starou známou odpověď. Otec to přece dělal jen a jen pro ně. Jeho úsilí bylo za krátký čas opět oceněno. Byl povýšen na lépe placenou pozici a rozhodl se, že je čas přestěhovat se do většího domu. Kupil proto luxusní dům na pobřeží Singapuru, a aby své ženě usnadnil práci v domácnosti, najal také služebnou.

A potom najednou, v první nedělní večer v novém domě, došlo k prozření. Otec celé rodině slíbil, že od této chvíle již nebude tolik pracovat a bude se jim naplno věnovat. Proč taky ne? Měli ohromný dům, spoustu peněz, drahé šaty, krásné věci, nebylo na co čekat. Od zítřka bude všechno jinak. Bylo.

Fotografie: Bigstock

Následujícího dne ráno se už otec neprobudil

Jaké z tohoto příběhu plyne ponaučení? Neodkládejte svůj život na zítřek. Chcete-li, aby se vaše rodina měla dobře, věnujte se jí. Vaši nejbližší potřebují jediné, vaši lásku a pozornost. Buďte tu pro své nejbližší každý den, protože nikdy nevíte, který den je tím posledním.

Úvodní Fotografie: Freepik