Klíčové momenty vztahu, které byste neměli minout. Mohou být rozhodující pro vydařený život s partnerem

Fotografie: Freepik

Komunikace je ve vztahu naprosto klíčová. Položili jste svému partnerovi všechny důležité otázky, díky kterým přesně víte, kam směřujete a co bude v budoucnosti? Většina lidí s tím trochu bojuje.

Pokládání správných a klíčových otázek je ve vztahu velice důležité. Díky jediné odpovědi se můžete dozvědět, jestli je pro vás partner skutečně vhodný a zda byste do něj měla investovat následující týdny, měsíce a roky. Máte skutečně věnovat část svého života člověku, se kterým nyní sdílíte svůj soukromý život? Lidé mnohdy mlčí, protože se bojí odpovědí. A někdy se vyhýbají otázkám, protože se domnívají, že již odpověď znají.

Idealizace našeho partnera a fantazírování o našem vztahu nás může často vést k pohádkovým scénářům o společné budoucnosti. Odborníci tvrdí, že je mnohem lepší investovat čas do správné a zdravé komunikace. Bez té se totiž neobejde žádný kvalitní a dlouhodobý vztah. I když komunikujeme denně, stává se, že necháváme důležité otázky stranou.

Fotografie: Freepik

Dotazy, které byste měla položit svému novému partnerovi

Pokud ve vztahu teprve začínáte, myslete na to, že jste nejvíce náchylná k idealizace druhé polovičky. Pokud jste potkali muže, o kterém si myslíte, že je zajímavý, máte ho ráda a vidíte v něm velký potenciál do budoucnosti, musíte s ním komunikovat jasně a upřímně od samého začátku. V prvních měsících byste neměla mluvit přímo o lásce, ale spíše o přátelství, vášni a zamilovanosti.

Odborníci doporučují, abyste se svého nového partnera ptala na obecné věci, které jsou pro vás důležité, například zda a co rád čte, zda plánuje pokračovat ve vzdělání, zda je spokojen se svou kariérou a jaké jsou jeho kariérní cíle do budoucna. Během prvních měsíců byste měli komunikovat jednoduše přátelé a skutečně se během nich poznat.

Fotografie: Freepik

Než se pustíte do vážného vztahu

Jste ve vztahu již nějakou dobu a jste připraveni na další krok? Máte pocit, že jste tentokrát udělali skvělou volbu a že váš partner je někdo, s kým jistě vidíte svou budoucnost? Možná sníte o společném cestování. Zeptejte se ho: „Kam chceš cestovat příští rok?“ Podle odpovědi se dozvíte nejen konkrétní místo, ale zda chce váš partner cestovat s vámi nebo s přáteli. Pokud nezmíní společnou cestu, budete vědět, jaké jsou jeho úmysly.

Známky, že to s vámi partner myslí vážně, mohou být i jiné. Pokud vás chce seznámit se svou rodinou a přáteli, plánuje a chodí s vámi na důležité události apod. Někdy vám i malé věci dokáží hodně napovědět. Po nějaké době byste samozřejmě měli řešit také otázku svatby a dětí, ale to už byste spolu měli být alespoň několik let (ale hodně záleží na vašem věku).