Chamtivost bez zábran. Teta rodinu obrala o všechno a z otcových peněz nezaplatila ani náhrobek

Fotografie: Getty Images

V rodině Věry se zdálo být vše v pořádku do té doby, než zemřel její otec. V té chvíli Věra zjistila, že život je jen o penězích. Vše, co otec měl, si přivlastnila její vlastní teta. Ze všech peněz mu ale nezaplatila ani náhrobek.

V každé rodině se najde někdo, kdo nectí žádné zásady, a dokonce nemá zábrany obrat ostatní členy rodiny o peníze. Přesně jako v příběhu Věry, které zemřel otec. Věra se s tím, že jí o peníze a veškeré cennosti obrala vlastní teta, ještě nesrovnala. Trápí jí to, ale nechce to ani řešit, protože babička, maminka jejího tatínka ještě žije, a nedá na tetu dopustit. Navíc peníze jsou už dávno utracené. Co jí však mrzí, že za všechny peníze nenechala teta postavit otci ani náhrobek!

Fotografie: Freepik

Náhlé úmrtí otce využila teta k obohacení

„Ve chvíli, když ztratíte někoho milovaného, některé věci jednoduše neřešíte,“ začíná svůj příběh Věra, která poté, co tatínek náhle před pěti lety odešel, zajistila s manželem smuteční obřad i hostinu bez ohledu na finance. I z toho důvodu během smuteční hostiny většina příbuzných zanechala mladé rodině obálku s penězi, aby z nich mohli veškeré výdaje uhradit. Obálky pečlivě sbírala od babiček, bratrů, sester a všech blízkých i vzdálených příbuzných teta Nina. Věra z nich neviděla ani korunu.

Zmizely obálky i peníze z účtu

To, že teta shrábla všechny obálky s penězi a nic za otce nebo v souvislosti s pohřbem nezaplatila sice Věru mrzelo, ale nechtěla se hned po pohřbu se sestrou zemřelého tatínka přít. O to větší překvapení nastalo, když Věra zjistila, že chybí také peníze na tatínkově účtu. Byly vybrány z bankomatu. Snadno, otec si veškerá hesla psal do notebooku a měli k nim všichni přístup. Jenže od bytu, kde otec s babičkou bydlel, měla klíče pouze Věra a teta. Babička z bankomatu peníze vybrat neuměla, viník byl zřejmý. Zase teta Nina!

Fotografie: Freepik

„To je na náhrobek!“

Věra už nevydržela a jednou na tetu udeřila s dotazem, kam všechny peníze zmizely. Odpověď jí odzbrojila ještě více. „Je to na náhrobek, raději jsem je všechny schovala, abys je neutratila za svou rodinu,“ odsekla teta a odmítla se dále bavit. To, že ani pět let po pohřbu onen náhrobek nezajistila a hrob vypadá stále stejně, Věru upřímně mrzí. Od té doby zmizely z bytu babičky další cenné věci. Nina vzala i elektronické přístroje a nářadí, který otec používal v dílně. „Má prý na to nárok, protože jsem zdědila jeho byt,“ uzavírá příběh Věra, která neví, co nastane až umře její milovaná babička. Dožene jí vlastní teta kvůli dědictví až k soudu?

Zdroj: UberAlles