Jisté způsoby, jak posílit manželství a vyhnout se případnému rozvodu

Fotografie: Freepik

Každý jsme jiný, máme jiné zvyky, máme rádi rozdílné věci a mnoho jiného. V manželství je důležité se na vzájemných věcech dohodnout a dokázat vytvářet určité kompromisy. Pokud tomu tak není, vede to k rozpadu manželství.

Pokud máme jiné názory než naše drahá polovička, může vzniknout problém. V takových případech je domluva velmi těžká a manželé musí vyvinout velké úsilí, aby spolu mohli vycházet a spokojeně žít. Psychologové přinášejí některé rady, které mohou pomoci udržet váš vztah v normě, abyste zabránili možnému rozvodu. Nechte se inspirovat.

Společné respektování

Jestliže nyní zažíváte v manželství určité rozepře, bude dobré okamžitě reagovat a vytvořit si seznam nejlepších vlastností vašeho protějšku. Vezměte si tužku a papír a sepište je. Tato jednoduchá metoda vám pomůže si připomenout, proč toho druhého milujete. I když jste momentálně na druhou polovičku nazlobení, nejraději byste přichystaly kufry a utekli hodně daleko, sepište ty nejlepší vlastnosti.

Udržujte vztah

Snažte se nikdy nevyslovovat slovo rozvod. Pokud jej při hádkách často používáte, můžete k tomu závěru dospět a poté vlastně zjistíte, jakou chybu jste udělali. Pokud takové slovo přece jen vyslovíte, přesvědčte se, zda to neříkáte jen z toho důvodu, že jste velmi naštvaní. Naopak zkuste popřemýšlet, jak zachovat a udržet vztah. Jak si zachovat chladnou hlavu a takzvaně rychle z hádky vybruslit. Věřte, hádky nikam nevedou, mnoho věcí lze řešit v klidu.

Fotografie: Freepik

Častější komunikace

Smartphony a počítače jsou zabijáky dnešní doby, ale i vztahů. Někteří partneři řeší veškeré situace pouze přes chaty, a to vede k velkým potížím. Pokud už přece jen dojde k nějaké výměně názorů, bude lepší, když si vše vyříkáte z očí do očí. Je také velmi důležité řešit vše osobně a hlavně plánovat, snít, naslouchat a mnoho jiného společně. Najděte společné záliby, snažte se sdílet své pocity, zklamání, ale i radost. Najděte si na sebe alespoň půl hodiny denně. Hlavně tyto chvilky nechte vyplynout přirozeně, nenuťte do nich partnera.

Finanční potíže řešte společně

Říká se, že v manželství dochází nejčastěji k hádkám kvůli financím. Bohužel každý z páru může mít jiné názory na příjmy a výdaje. Bude důležité se dohodnout na rozpočtu. Rozhodněte, kolik je důležité měsíčně oddělat peněz na velké nákupy či na dovolenou. Poté nebudou vznikat nesrovnalosti.

Osobní prostor

Pro mnoho lidí je těžké být neustále spolu. I když být často spolu je také dosti důležité. Někdy je důležité, aby každý z partnerů  nějaký čas strávil sám. Může to být rybářský výlet nebo nakupování s kamarádkami.

Fotografie: Freepik

Udržujte se zdraví

Abyste zůstali plní energie, krásní, štíhlí a pro druhou polovičku atraktivní, bude potřeba se udržovat v kondici. To může být jeden z důvodu, jak aktivně trávit čas se svým partnerem. Můžete jezdit na kole, jít si zaběhat nebo si také společně připravit dobré a zdravé jídlo, které budete jíst s radostí.

Společné chvíle

I pokud už jste spolu deset let a více, udělejte si na sebe čas. Vyhraďte si čas na rande, romantické večeře a jiné. Přesně tak, jak jste to dělali, když jste spolu začínali žít. Pokud to naplánujete dobře, může to být pro vás krásné zpestření a nová jiskra vašeho vztahu. Ukažte partnerovi, že jej milujte, že jej stále dokážete hýčkat a vážit si jej.

Nebuďte dlouho naštvaní

Pokud nejde o nic enormně strašného, snažte se partnerovi odpustit. Neponižujte partnera, neurážejte jej, akorát tak zaberete duševní a emoční prostor, který negativně ovlivní zdraví a úroveň stresu. Pokud víte, že jste druhé osobě řekli něco, co ji mohlo ublížit, omluvte se, je to důležité. Také nezapomínejte na pevnou, a především společnou důvěru.