Rozpoznejte včas, že si začínáte s tyranem a předejděte tak domácímu násilí, se kterým se setkává čím dál tím více žen

Fotografie: Freepik

Nová láska ve vás vzbouzí takové pocity blaženosti a euforie, že proto často, obzvláště na začátku vztahu, můžete svůj vysněný protějšek vidět přes růžové brýle. Mnoho lidí trpí duševní nerovnováhou, poruchami osobnosti a různými mindráky.

Naivní žena se může nechat ošálit například mužem trpícím narcismem. Na první pohled sebevědomý a okouzlující narcis brzy ukáže své stinné stránky – neví, co je empatie, je sobecký, arogantní a manipulativní. Narcisové jsou přesvědčeni o své výjimečnosti, a svou nadřazenost si často dokazují právě na partnerkách. Jak ale poznat, že s naším novým milým něco není v pořádku? Podezřívavost a skepse mohou čerstvý vztah pokazit. Pokud ale vypozorujete některé z následujících náznaků, buďte raději obezřetná.

Fotografie: Freepik

Příliš na vás tlačí

V bouři nových citů jste nadšená z každé textovky nebo zavolání. Plánujete společné víkendy a společenské akce. Jste vděčni za každou společnou chvilku. Pokud si ale partner usurpuje vašeho času až příliš, a je vám to nepříjemné, jasně vymezte hranice.

Muž by měl respektovat váš osobní prostor a to, jak chcete trávit svůj volný čas. Nebojte se říct, že chcete ve vztahu zpomalit. Pokud se vás partner snaží odradit od trávení času s přáteli nebo rodinou, dejte si pozor.

Manipulátoři bývají inteligentní a charismatičtí. Není pro ně těžké poplést vám hlavu. Poslouchejte své instinkty. Muže ale neodsuzujte příliš brzy, možná zjistíte, že ho trápí staré rány a sám se chce změnit k lepšímu.

Fotografie: Freepik

Negativní změny v chování

Jakmile se vztah ustálí a pobláznění se změní v „obyčejnou“ lásku, může se mnoho věcí změnit. Změna by ale neměla být k horšímu. Že už vám tolik nepíše a nevolá? To je normální. Začne-li se ale měnit jeho chování k vám, zbystřete.

Tyran začne být nejprve nevrlý, chladný, později zlý a nakonec agresivní, verbálně nebo fyzicky. Zprvu to můžou být jen náznaky – nepříjemný pohled, kterým vás zpraží před známými, hloupé urážlivé vtipy na váš účet, přehnaná kritika.

Když si chcete s tyranem o problémech pohovořit, pravděpodobně rozhovor odmítne, bude vás ignorovat, vysměje se vám a bude to zlehčovat nebo se pokusí shodit vinu na vás. „Jsi hysterka. Přeháníš. Nevíš, co mluvíš. Ty tomu nerozumíš. To ty máš problém.“ Je to snad tak? Vy znáte sama sebe nejlépe. Nenechte si namluvit, že jste jiná, než si myslíte. Důvěřujte své intuici a nepodceňujte své kvality.