Chudá žena nalezla tři miliony ve starých šatech, její chování mnohé překvapilo

Fotografie: Unsplash

Zaměstnankyně obchodního domu našla mezi věcmi tlustý balík bankovek. Přesto, že žila v nouzi, rozhodla se vrátit peníze majiteli.

Andrea Lessing, mladá matka, pracovala v supermarketu Goodwill již nějaký čas, když se stal zázrak. Goodwill je synonymem dobra. Někdo věnuje staré věci a předměty jiným. Pokud je někdo příliš chudý na to, aby si koupil nové věci, dostane příležitost koupit si zboží z druhé ruky. A nejen oblečení. Prodává se tu vše – od svatebních šatů po komody.

Zaměstnanci třídí darované věci

Zaměstnanci jako Andrea denně třídí spousty věcí a vybírají ty, které nabízí k prodeji. Rukama jí projde stovky kilogramů věcí. Každá musí být narovnána a prozkoumána. Věci nesmí mít díry nebo skvrny. Nesmí chybět knoflíky. Jednoho dne dívka kontrolovala dva staré svetry složené dohromady a zjistila, že je v nich něco zabalené. Ze složených svetrů jí do ruky spadlo čtyřicet tlustých obálek. Každou z nich zkontrolovala. Ve všech byly bankovky.

Zdroj fotografie: Freepik

Některé stodolarové, jiné menší. některé byly svázané z banky, jiné jen gumičkou. Andrea otupěla. Její první myšlenka patřila její šestileté dceři. Malá bude mít tento měsíc narozeniny. Mohla by si dovolit velkolepou oslavu! Pak si však uvědomila, že by to byla krádež. Andrea věří, že život nám vrátí naše činy. Pokud činíte dobro, dobro se vám vrátí. Pokud činíte zlo, vrátí se vám zlo. Ihned se tedy obrátila na vedoucího. Lidé ve věcech často nechávají drobné mince, občas se najdou i zlaté náušnice.

Majitelé věcí jsou většinou neznámí

Většinou nelze najít majitele věcí. Tentokrát však šlo majitele peněz dohledat. Peníze jim byly vráceny. Andrea však neodešla s prázdnou. Dostala tisíc dolarů. Což je o něco méně než 2,5 % svého nálezu. Dívka se při přebírání své odměny rozplakala. Stále nemohla uvěřit, že má takové štěstí a obdržela takovou sumu peněz díky své poctivosti.

Fotografie: Pixabay

Kdyby si nechala všechny nalezené peníze, má se samozřejmě mnohem lépe. Stále by ji však tížilo svědomí a cítila by se jako zlodějka. Takto má dobrý pocit z vráceného nálezu a navíc získala také náležitou odměnu, díky které bude moci důstojně oslavit narozeniny své dcery. A co vy? Vrátili byste bankovky nebo byste si je nechali pro sebe a svědomí by vás netížilo?

Zdroj: UberAlles